| florin926481f a întrebat:

Salut, baneocin pudra se poate folosi si la animale?

5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Mibazonul este pentru animale dar la o urgenta merge si baneocin, in fond este tot antibiotic dar difera cantitatile

| Sophieka a răspuns:

Buna

Eu personal nu am folosit dar am auzit de multe ori aceasta recomandare de Baneocin Unguent din partea celor care au animalute, in cazul unei rani, dar de pudra nu stiu. La ce este nevoie?
Daca rana este grava, mai bine mergeti la un veterinar.

| florin926481f explică (pentru Sophieka):

Pentru o pisica la o taietura, nici nu stiu cum a reusit sa se taie dar am observat dupa o zi in care taietura nu sangera si incepea sa se vindece, de aceea intrebam de baneocin ca o solutie urgenta dar din ce vad rana arata ok, e curata, poate si datorita faptului ca se linge in zona aia, e activ si nu da semne de infectie asa ca maine cu prima ocazie o sa trec pe la o farmacie veterinara si o sa cumpar un spray cicatrizant sau ceva la recomandarea farmacistului.

| Sophieka a răspuns (pentru florin926481f):

Ma bucur ca nu e grav. Daca taietura e mica si deja in vindecare, nu cred ca mai e necesar sa aplici nimic, poate doar baneocidul pudra putin, daca ai, daca nu, nu cred ca trebuie sa ii aplici ceva decat daca simti tu ca ar trebui.

Oricum, nu ar fi rau sa ai acasa un unguent veterinar, nu se stie niciodata.

Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil da...adică nu văd în ce fel ar putea afecta.