| Vampiregirl_7516 a întrebat:

Care sunt cele mai bune vitamine pentru par si unghii
am auzit ca eurovita pentru par si unghii e forate buna e adevarat?
dar va rog imi recomandati doar pe cele care nu-mi cresc pofta de mancare
dau fundita
wa pupp:*

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ulei de ricin, ulei de măsline, gel pentru îngrijirea unghiilor, etc.
Primele două se aplică direct pe unghii, seara și lași să acționeze minim 30 de minute.
Poți face o mască pentru păr din ulei de ricin/măsline, o fiolă de vitamina A și un ou crud. După două ore de la aplicare te speli cu un șampon vitaminizat și un balsam. Vârfurile se tund o dată la 2-3 luni, ajută la creștere și sănătatea firului de păr.
Pa, pa.

1 răspuns:
| Draghicieladenisa a răspuns:

Eu iau vitamine de la Amway de 8 ani si am 47kg, 1, 60m, marimi: 90, 62, 77. Ce am vrut sa spun prin asta? Ca nu ingrasa, nu-ti deregleaza organismul deloc decat ti-l fortifica, are grija de imunitate si... unele din vitaminele "minune" iti pot ajuta parul si unghiile. Intra pe site-ul lor: www.amway.ro si cauta acolo detalii despre ele. Ce ar putea fi naspa: s-ar putea sa ti se para scumpe fata de ce ai gasi pe piata si nu poti face rost de ele decat prin comanda de la un reprezentant Amway. Merita toti banii, tot efortul. Cu vitaminele de aici eu nu mai stiu ce e aia raceala si nici alergie :). Iti vine sa crezi ca la 10 ani nici nu puteam purta un ceas la mana ca ma iritam si acum pot sa fac asta?