| ellene a întrebat:

Care vopsea de par este cea mai buna? Vreau sa ma fac blonda. Parul meu este moale, cu firul subtire. Nu m-am vopsit niciodata iar culoarea naturala este saten... ce sa folosesc ca sa nu mi-l distrug? Oricum este scurt si nu ar fi prea mare dezastrul...creste repede etc.Si inca ceva.Trebuie sa imi vopsesc radacina o data pe luna ca sa nu se vada urat? Tot cu vopsea sau cu nuantator ca sa se uniformizeze? Astept pareri mersi happy

Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Eu iti recomand vopselele de par Loreal... crema coloranta fara amoniac... Casting crem... exista in ce culoare vrei si e fff bun... nu distruge parul si e destul de rezistent... eu ma vopsesc pe par o data la 2 luni (culoarea ciocolatei) si pot sa zic ca tine... folosec acest produs mai bine de 1 an si nu m-a dezamagit nici o clipa... insa pentru a faca parul blod trebuie o vopsea mai puternica... nu cred ca fara ca sa decoloreze parul poti sa obtii un blond care ai vrea tu, poti abtine cu Loreal culori apropiate blondului dar nu un blond deschis... incearca sa mergi la un salon sa vezi ce iti recomanda... numai bine

7 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Cauta o vopsea fara amoniac.Nu distrug asa de rau firul de par.Si atunci cand creste(cam la 2 luni) trebuie vopsit la radacina cu acceasi vopsea, nuantatorul nu prinde pe o culoare mai inchisa.Eu de ex ma vopsesc pe tot parul o data cam la 3 luni, deoarece isi mai pierde din culoare.Succes!

auran
| auran a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un salon.
Totusi, ar fi bine sa amani cate de mult poti vopsirea parului, mai ales daca ai si firul subtire.

| buburuzAndreea a răspuns:

Auran, nu neaparat. Eu, de exemplu am firul de par foarte subtire, m-am vopsit si s-a mai asprit putin, acum se aranjeaza mai usor. Depinde de cum reactioneaza firul de par, nu ai de unde sa stii pana nu incerci, ca nu e la fel pentru toata lumea. Ellene, mai bine iti faci niste suvite discrete si vezi cum se comporta parul.winking Eu asa am facut si a fost bine!

| mirajevents a răspuns:

Color&soin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ellene sall sunt marianna ti-as recomanda sa mergi la salon si sa te faca cu koleston "special blondes" pentru ca avand firul subtire si vrand sa te faci singura ti-l vei arde, dupa vopsire ingrijeste-latent cu masca de la l'oreal, sau pantenne prov (culoare galbuie) pup marianna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de doua ori din curhappy

| bombonikaroz a răspuns:

Mergi la un salon special. vopselele din comert nu prea prind binewinking