| kokonut a întrebat:

Cat ar trebui lasat bacsis la o croitorie, pentru efectuarea unei rochii?

Multumesc!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa lasi bacsis.De ajuns ca te costa 500 de lei toata afacerea asta.Dar, daca ai bani de aruncat, mai lasa-i 50 de lei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aia este croitoria lui. El isi face partea de castig cat vrea el. De ce sa-i dai ciubuc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact cât vrei tu.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

De ce sa dai bacsis? Nu platesti manopera? Plata manoperei este arhisuficienta.

| Silviu0101 a răspuns:

Lol... Asta chiar este o intrebare de baraj. Plus de asta tu nu ai dat informatiile necesare pentru a raspunde cineva cat de cat concret... Adica nu poti sa dai acelasi bacsis la o rochie de 2 mil comparabil cu una de 10. Zic si eu. Oricum NU INCURAJA asta.

| kokonut explică:

Este 350 lei manopera si inca 160 materialele. Sincer..nu as lasa nici eu nimic, dar m-am gandit sa nu fie ceva iesit din comun faptul ca nu las bacsis.