| BiancaDenisa a întrebat:

Cat de tare doare epilarea cu aparatul si cat de eficienta e? dupa mai multe epilari cu aparatul, parul se rareste? si in cat timp creste incat sa fie vizibil? va rog, am nevoie de un raspuns happy
Eu pana acum ma faceam cu crema, dar nu e prea eficienta...ma tine 2 saptamani si parul creste la fel de des si mai aspru...

6 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Folosind aparatul doare prima data dar cu timpul te obisnuiesti si vei observa ca firele de par se vor rari si nu vor mai creste asa des

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare destul de tare, mai ales prima si a doua oara.Partea buna este ca firele de par se raresc.Depinde,ca sa fie vizibil poate sa treaca intre 3 zile si doua saptamani. Daca te faci cu aparatul parul nu mai creste la fel de des si de aspru, cu timpul se rareste si se subtiaza. Daca te hotarasti sa te epilezi cu aparatul mai intai incearca sa te faci cu benzi, durerea este asemanatoare...dar depinde de firul de par. Daca este gros si des atunci o sa te doara putin mai mult.Si inca ceva, inainte sa te epilezi, fa o baie calda si dupa foloseste produse speciale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare in primele dati. Mie mi-a luat mult sa ma obisnuiesc cu durerea cand l-am pus prima data laughing. Numai vaicareli.

Rar creste pentru ca il ia cat de cat din radacina iar firele de par nu cresc toate in acelasi timp. Dar nu cred ca-l rareste sa zici ca te epilezi si peste o luna cand sau doua cand iti creste tot parul o sa ai mai putin.

| andru10best a răspuns:

Cu aparatul doare destul de mult, mai ales daca sunt primele dati. Creste mai rar in timp, numai ca are 2 mari dezavantaje:
- cresc multe fire de par sub piele si sunt nasol de scos
- se rup multe fire de par si astea rupte cresc repede. Cand ma fac cu aparatul, peste 3-4 zile ma mai fac inca o data ca pe ici, pe colo sunt fire crescute de vreo 2-3 mm.

| Ioanaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Http://stil.acasa.ro/......-9080.html

Intra mai sus pentru a vedea informatii despre epilator.

| aallyynnuuttzzaa a răspuns:

Off, ustura, eu nu suport deloc!