| acris a întrebat:

Buna as vrea sa stiu si eu care este mai eficienta metoda de epilare am incercat cu crema, spray si este ca si cum te-ai face cu lama si cand creste este aspru. Epilarea definitiva este eficienta? DAR CRED CA ESTE SCUMP dar cat poate sa fie oare aveti idee?

8 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Eu ma fac cu ceara calda cand ma mai duc pe la cosmetica, sau cu aparatul acasa. Sunt foarte multumita de ambele metode. La mine crema nu are niciun efect, e o bataie de joc pentru noi. laughing Eu de cand ma epilez cu ceara, parul a inceput sa devina mai rar si sa creasca mai greu. happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Scria cineva pe site că şi-a făcut, dar nu a fost mulţumită că după vreo 2 ani a început să îi crească păr. Încearcă ceara, la salon. Ţine cam o lună.

| acris explică:

Da am auzit si eu ca ceea definitiva nu prea este definitiva dar voi cum va epilati cu crema sau aparat? care metoda este mai eficienta? la aparat mie imi creste parul pe sub piele

| DoarOana a răspuns:

Eu sunt in CJ si ma epilez cu ceara (ma duc la salon). Cred ca e mai bine acolo deoarece daca te faci tu acasa e mult mai suparator pentru ca isca foarte tare si faci mizerie big grin

| EnVogue a răspuns:

Salut,

epilarea definitva costa in functie de zona corpului care vrei sa o epilezi.
Iti prezint preturile de la salon En Vogue din Cluj-Napoca:
Mustata - 130 lei sedinta
Axila - 250 lei sedinta
Inghinal Partial - 250 lei sedinta
Inghinal total - 450 lei sedinta
Brate scurt - 450 lei sedinta
Picioare scurt - 650 lei sedinta

Daca iti iei la pachet, toate sunt mai ieftine si poti beneficia si de promotii. Numarul sedintelor depind in functie de firul tau de par.

Sper ca ti-am fost de folos!

| yuli10 a răspuns:

perciuni
30 €

mustata
30 €

barbie
40 €

intreaga fata
80 €

gat
70 €

umeri
100 €

spate complet
150 €

spate complet barbati
170 €

spate inferior
100 €

piept barbati
170 €

linie alba
30 €

abdomen
80 €

antebrat
100 €

brat complet
150 €

axila
50 €

linie bikini

inghinal total
100 €

fese
100 €

gambe
130 €

picioare integral
230 €

prin tip de epilare: Epilare definitiva cu laser / IPL
problema e ca, din cate am inteles, ideea de definitiv nu e chiar definitiva... in primul rand se recomanda un set de mai multe sedinte pentru rezultate optime si dupa o anumita perioada (un an, 3 ani... nu stiu exact) interventia trebuie repetata.

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Pai, ceara ar fi mai buna, eu nu merg inca la salon, am 14 ani blushing
Sora mea merge, acum e fina :-l am ciuda pe ea dar na
Daca folosesti aparatul/ceara dupa 4 ani maxim se rareste f mult parul...De exemplu, eu folosesc aparatul de cam un an si imi creste mai rar big grin Creste ceva dar mai putin

P. S: Cremele sau lama NEVER ca firul creste dublu! Si va fi mai greu cu aparatu, un mega chin I don't want to see

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna metoda e cu ceara calda.