| anonim_4396 a întrebat:

Cat dureaza nuantatorul? afecteaza parul, il arde, cat costa?

5 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Nuanţatorul arde în ultimul hal părul, ştiu asta din proprie experienţă. Arde mult mai rău ca o vopsea permanentă, dar în fine, tu alegi dacă îţi cumperi sau nu. Preţurile diferă de la unul la altul, dar ca să-ţi faci o idee, de la 10 lei în sus. Şi rezistă până la a 6-a spălare.

| Alexutza25 a răspuns:

Am auzit că nuanţatorul nu afectează părul aşa grav, dar consider că vopseaua permanentă este mai bună. În primul rând de la nuanţator ţi se colorează hainele, pernele. La o colegă de-a mea i s-au colorat şi ochelarii care îi purta pe cap. Şi plus de asta ţine şi puţin, cam într-o lună se duce şi se spălăceşte. Costă în jur de 10 lei, 2 plicuri.
De ce nu îţi cumperi o vopsea permanenta? Te ţine mai mult, şi nu afectează părul aşa cum zice toată lumea. Eu mă vopsesc aproape lunar, de 2 ani, şi nu am treabă. Poate că am vârfurile puţin despicate, dar asta fiindcă mai folosesc placa, şi nu m-am mai tuns de mult timp.
Asta rămâne la alegerea tahappy

| ninaelenadobrev a răspuns:

Noantatorul costa de obicei 12 lei nu afecteaza parul k l-am incercat de doua ori si rezista intre 6-8 spalari

| Anddreee a răspuns:

Nuantatorul dureaza in jur de 6 - 8 spalari, nu afecteaza parul tare iar pretul depinde de firma de la care il el.

| bloodyhell a răspuns:

Costa in jur de 10 lei-15 lei.