| AdrianaBacescu a întrebat:

Cat este salariul la cei care lucrează în domeniul modei?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la minumul pe economie in sus

| alina2k18 a răspuns:

Pai croitoreasa la fabrica de confectii de la 2000ron si pana la sute de mii de dolari daca vorbim de designerii de la Balmain/Chanel/Versace sau stilistul lui J Lowinking.

| Zuzu1991 a răspuns:

?!?
"cei care lucrează în domeniul modei"

cat e salariu in industria petrolului?!?

pai variaza de la cei care au pornit afacerea, cei care sunt CU ADEVARAT designeri de moda, in mijloc, top modelele (un victoria secret angel poate sa ia si 10 MII de euro pe zi), pana la amaratele de croitorese care primesc salariu minim pe economie, DE MILA SI DE SILA, iar asta chiar daca e firma de moda a lu' peste... MARELE PESTE! (stiu cazuri)

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Cum bărbații dau tonul în modă, tot de ei depinde și salariul care îl vor acorda modelelor.