| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Cât trebuie să stau la soare ca să mă bronzez?

2 răspunsuri:
| Aretha a răspuns:

Depinde. O ora poate cu crema solara.
Sau pana vezi o rosire a pielii.
Si daca vrei tot mai inchis. Recomand pe mai multe zile (bronz natural la plaja)

La salon e doar 3-5minute bronzarea.

| dmz123 a răspuns:

Depinde de tipul de piele. Recomand totusi bronzul realizat treptat in mai multe zile, cu creme de protectie si la ore potrivite. Asa obtii un bronz de durata. Te poti bronza si in cateva ore la pranz de exemplu dar nu se poate numi bronz, mai degraba arsura, o sa ai discomfort si o sa jupoaie pielea