| anonim_4396 a întrebat:

Cate abdomene trebuie sa fac si cat de des pentru a avea un abdomen impecabil? Acum am doar un pic de burtica.

Răspuns Câştigător
| cristina93 a răspuns:

Am un prieten care face sala, iar el mi-a spus ca trebuie facute 200 de abdomene zilnic, in serii de cate 20-30, dar el face sala de vreo 2-3 luni, deci pentru el trebuie 200 de abdomene. tu daca esti la inceput poti incepe, prin 50 de abdomene zilnic. Dar trebuie lucrati si muschii de jos si cei de sus pentru a avea un abdomen impecabil. Abdomenele sunt pentru muschii de sus, pentru cei de jos, stai intins, si ridica-ti picioarte cat de mult poti, tot 50. Poti face si mai multe daca te simti in stare.
Deasemene o dieta echilibrata, este foarte importanta (nu poti sa ai un abdomen plat mancan de la Fast-food in fiecare zi) nu iti spun sa renunti compet la mancare, dar alterneaza: cum ar fi, piept de pui cu salata, sucuri naturale, fructe. Fructele si legumele te ajuta, insa nu renunta de tot la carne, pentru ca aceasta contine fibre de care are corpul nevoie. Mult succes. big grin

50 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In 3 saptamani faci 10 flotari si 10 abdomene ( zilnic) dupa 3 saptamani faci 20 flotari si 20 abdomene si tot cresti cu 3 saptamani la mai multe flotari si abdomene pana ce ajungi la 100 flotari si 100 abdomene [ asa am facut si eu si am un abdomen super ]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt Myshu...(tecuci) si fac cate 50 de abdomene, 50 genuflexiuni si 25 flotari in fiecare seara:-P

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu am 12 ani si fac cate 300 de abdomene pe zi de o saptamana si se vede o oarecare schimbare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu la sala fac pe banca inclinata abdomene pana nu mai pot, 3-4 serii, in aproape 2 luni mi-am facut abdomenu plat, se vad patratelele destul de bine :X... doar ca trebuie sa mai lucrez putin la alea 2 de joshee hee in rest arata destul de bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 11 ani si am inceput de la 30 de abdomeni...acum am ajuns pana la 160 pe zi... oare fac bine?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e bine sa faci exces de abdomene la inceput pentru ca esti la inceput, fa precum iti prescriu eu joc, sa le faci lunea, mirecurea si vinerea, si in 2 luni cred ca poti face 300 fara oprire! sau daca poti mai mult mai adauga 10 la fiecare serie...

Seria 1 - 35
Seria 2 - 40
Seria 3 - 50
Seria 4 - 50
Seria 5 - 50

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai idioti au raspuns, auzi la ala 8000 de abdomene...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o prostie sa faci abdomen zilnic. ca si celelate grupe de muschi, abdomenul trebuie lucrat maxim o data sau de doua ori pe saptamana, altfel il supraantrenezi. daca tu faci azi 500 de abdomene si poti si maine sa faci tot 500, esti mai tare decat superman. conteaza mult ce mananci in primul rand. eu iti dau un sfat: alearga zilnic si abdomenul trateaza-l ca pe celelalte grupe de muschi si lucreaza-l la o sala maxim de 2 ori pe saptamana.

| CulturismFitness a răspuns:

Pentru obtinerea unui abdomen plat este bine combinarea mai multor exercitii: http://www.culturismfitness.ro/fitness/exercii-pentru-un-abdomen-plat/

| Marina_4170 a răspuns:

Pai ar trebui sa faci seara in jur de 60!

| gabrielnotiglesias a răspuns:

Eu fac programul asta: http://www.youtube.com/watch?v=9tDZRogSbbU in fiecare zi, de 3-5 ori pe zi. dupa ce te obisnuiesti cu asta, este si setul al 2'lea care este mai greu. Si la fel...ai grija cu alimentatia. Spor la patratele. Sa jucam X si 0!

| gabrielnotiglesias a răspuns:

Eu fac programul asta : http://www.youtube.com/watch?v=9tDZRogSbbU de 3-5 ori pe zi. Daca te tii de el, in 1 luna deja putem sa vorbim de patratele. La fel...conteaza si alimentatia. Dupa ce te-ai obisnuit cu programul, poti sa treci la nivelul urmator...ala e mai greu, te rupe dar are rezultate clare. La nivelul 2, se recomanda o zi pauza. Spor la treaba!

| Gr3atMan a răspuns:

e bine daca fac 200 de abdomene pe zi 100 dimineata si 100 seara?

| EllaBlue a răspuns:

Nu e mai simplu sa te duci la o sala si sa intrebi un instructor?happy

| JASON1982 a răspuns:

Deci ca sa ai un abdomen IMPECABIL, baga 2000-3000 si o sa il ai. nu te uita la cei care vb de 20-30, 50-70 sau o 100 sau 200... si nu te speria cand auzi 2000-3000. pornesti de la 100 -200 pe zi. dar sa cresti in fiecare zi cu 50-70...etc.cat poti. dar sa cresti. si o sa ai rezultate. succes

| C0Stinio a răspuns:

Pai, faci 500 de abdomene zilnic, in minim 2-3 luni o sa-ti apara.

| Cigoianu_Nicolae_1980 a răspuns:

Cate abdomene pot face pe zi

| dragos_3631 a răspuns:

Eu fac 3000 pe zi

| kikina a răspuns:

pai daca sunt fata si trebuie sa slabesc cate abdomene trebuie sa fac am 11 ani si eu de obicei fac 50 fara oprire