| AciAlex a întrebat:

Ce argumente sa aduc, ca sa arat de ce adidasii mai scumpi(yeezy etc) sunt mai superiori decat alti adidasi mai ieftini si de ce costa mai mult (in afara de diferenta de calitate)

1 răspuns:
| elleelena852 a răspuns:

Poti da un exemplu: Cutare are adidasi de la nu stiu ce firma de doi ani, iar ai mei care sunt chinezaturi sau nu stiu cum( ideea e sa faci diferenta asta si sa dai impresia ca adidasi tai sunt mai inferiori). Ai lui nu s-au stricat ca sunt de firma si sunt mai buni, pai ai mei intr-un luna sunt varza. Poti sa spui ca e vorba si de economisirea banilor. Le atragi atentia cand spui de asta parintilor( presupun ca e vorba de parinti). Apoi incepi si explici: Cat dai pe 5 perechi de incaltaminte d-asta mai proasta care se strica intr-o luna-doua, mai repede strangi banii si de ei iti iei unii care sa dureze si 2 ani. Poti spune ca ii ajuti si tu cu banii( chiar daca nu ai de unde, ei vor aprecia gestul si vor intelege ca tu chiar iti doresti adidasi. Acum, daca ei nu accepta, este important sa nu te superi si sa incerci sa-i intelegi. Pe vremea lor, nu conta detaliile astea deci ei nu au de unde sa stie cum te simti tu acum. Tine minte, conteaza ce ai in suflet, dar acum, din pacate, conteaza mai mult cum arati sau ce haine porti. Bafta rolling on the floor