| SkenWell a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva de ce pantofi sport Adidasi Yeezy Boost sunt mai scumpi decat o pereche normal de pantofi sport tot de o firmă buna gen Nike puma reebok etc? Eu nu vad mare lucru doar talpa cred ca o au rezistentă.

3 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care Armani, Prada, Gucci, castile Beats etc sunt scumpe. Branduri si modele de lux...

Yeezy este modelul de "top", mai limited, al celor de la Adidas + a fost lansat in colaborare cu rapper-ul Kanye West.

Si Nike si Reebok au modele scumpe, editii limitate etc

| debarasator63 a răspuns:

Sunt editie limited plus reclama, dar nu fac banii aia never.

| Benyamin173 a răspuns:

Da,sunt mult mai scumpi fata de o pereche decst celelate( undeva la cateva mii de euro, depinde de model) Nu mi se par cine stie ce, adica dau careva mii de euro pe o pereche cand pe banii aceea imi pot luat o grămadă de perechi, originale si mult mai frumoase...Eu unul zic ca nu merita, sunt mai mult de flex