| alleyy a întrebat:

Ce as putea face sa nu mi se mai exfolieze unghiile si sa le am mai tari?

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Foloseste un intaritor, gasesti in farmacii, lac transparent pentru a fi tari artificial.Bafta!

| blackspell a răspuns:

Faci asa: ulei de floarea soarelui sau de masline, si zeama de la o lamaie. le pui sa se incalzeasca si incalzesti cat de mult suporti tu la deget. sa nu te frigi! si stai cu mainile in uleiul ala cu lamaie in fiecare seara cate 10-15 min. pana se raceste de tot. pe urma scoti mainile, le lasi sa se mai absoarba putin din ulei, te speli, si cu coaja de la lamaia pe care ai stors-o, freci unghiile, cat te tine rabdarea. fa asta in fiecare seara cam o luna...si pe urma la cateva zile.sau din cand in cand.

| darii a răspuns:

La Avon se gaseste un ulei pentru intarirea unghiilor, totodata poti gasi si lac de unghii cu proprietati de tratament. Ieftin si bun (cam 14 lei unul). Sper ca ti.am fost de ajutor!