| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea folosi pentru cresterea parului? Am folosit ulei de ricin si tincturi de ardei iute, urzica, mesteacan si altele dar degeaba.As vrea sa am parul lung dar tot timpu l-am avut pana la umeri si chiar daca ii tund varfurile tot despicat e.Ce as putea face? Funda si voturi

Răspuns Câştigător
| mihaelaalol a răspuns:

Ca sa iti creasca parul, foloseste niste sampoane speciale pentru a-l ingriji(iti recomand sampoanele garnier) sau poti incerca sa nu il mai pieptini intruna(vreau sa zic, ca doar 1 data pe zi).De asemenea existau niste masti de la avon pentru crestere(nu mai stiu numele, dar erau intr-un tub mare, parca).Si de asemenea, iti creste parul repede daca tunzi varfurile despicate regulat.Si incearca sa folosesti numai pieptanul(caci cu peria iti smulgi tot parul)
sper ca te-am ajutat!big grin

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește un șampon pe bază de keratină, mască hidratantă și mergi și la dermatologie.
Pa, pa.

| мαrrýиєlα a răspuns:

Buna si eu am incercat cu ulei de ricin sincera sa fiu mi-a crescut putin parul dar nu prea mult si eu il am pana la umeri. Acum vreau sa imi iau ulei de masaline si un sapon pentru varfuri despicate, incearca si tu.

| Alexandra_Neagu_1996 a răspuns:

Da-ti cu ulei de masline

| Marianacr1234 a răspuns:

Foloseste un sampon anti-despicare si ai mai multa grija de par. Ideea e ca parul creste cand i se usuca radacina si daca vrei sa folosesti ceva pentru cresterea lui mai rapida atunci ii daunezi foarte tare. Incearca sa dai cu spirt pe par, asta il va face sa creasca mai repede si nu e asa daunator ca uleiul de ricin care e ca o otrava.