| xtybnub a întrebat:

Salut prieteni TPU! AS dori sa-mi spuneti daca as folosi ulei de ricin... mi-ar cade parul sau mi-ar face parul mai lung? Pentru ca eu am parul cret si des si pana la umeri si il vreau mai lung si as folosi ulei de ricin. Daca nu. dati alte exemple de alte solutii pentru cresterea parului! Multumesc!:*:*:* raspuns cat de rapid!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SarahParker a răspuns:

Uleiul de ricin draga mea, este foarte bun, eu am avut probleme cu parul si am luat ulei de ricin si creste foarte bine. E adevarat, dupa ce te speli cu el trebuie sa mai faci vreo 2 spalari, dar merita. Am inttrat cred ca pe toate site-urile pentru asa ceva si cam toate au recomandat uleiul de ricin, si am vorbit cu o gramada de persoane pe email care au folosit uleiul de ricin, super bun.
Parul creste pe luna cam 1-2 sau cel mult 3 cm, dar folosind ulei de ricin vei avea alte rezultate. Parul va creste cam de 2 sau trei ori mai mult, si nu o spun doar eu.
Draga mea, eu iti dau cuvantul meu de onaare ca ar trebui sa il incerci, dar daca nu te poti convinge si singura pe google.
Parerea mea e ca e cu adevarat bun si ca ar trebui incercat
Funda?

| xtybnub explică (pentru SarahParker):

Da funda! Mulumesc mult pentru sfat!:*:*

| xtybnub explică (pentru SarahParker):

Da funda!:*:***** multumesc mult pentru sfat

| SarahParker a răspuns (pentru xtybnub):

Cu placere, oricand...

| xtybnub explică (pentru SarahParker):

Cam cata cantitate pot pune pe par cand ma fac cu uleiul de ricin?

| SarahParker a răspuns (pentru xtybnub):

La fel de mult pe cat sampon pui..Adica putin in palma...