| d3utzsa a întrebat:

Ce as putea sa folosesc pentru unghii? le am foarte moi, se rup imediat cum imi cresc un pic mai mari, si mi se si exfoliazasad

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine, daca le-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (Ca), Zn (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar si foarte eficient - umpli un vas cu apa calduta, dezolvi cateva linguri de sare in ea, si iti tii mainile in apa sarata 20 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mult mai repede. Exista si niste lacuri pentru intarirea unghiilor de la diverse firme (da o cautare pe google!). Iar zeama de lamaie albeste unghiile ingalbenite (poate vei avea nevoie). Succes! Numai bine!

| Ada11 a răspuns:

Un intaritor. Recomand avonbig grin

| puffika a răspuns:

Eu sincer nu cred ac trebuie sa folosesti nimic totul tine de alimentatie. Poate ai lipsa de calciu, mananca mai multe lactate timp de o luna, asta daca nu tii post.Eu nu mancam lactate inainte deloc si tot asa pateam, dupa ce am mancat mi-au crescut unghii mari si aveam o manichiura foarte frumoasa.
Daca nu e asa cum iti spun eu foloseste ulei de ricin pe unchii.

| PanteraRozz a răspuns:

Daca ai unghiile moi si se rup repede poti folosi un lac pentru intarire. Recomand Gabrini :]. Cat despre exfoliere iti poti lua un lac exfoliant de la Farmec :] Fundaa?puppy dog eyes

| AVONalina a răspuns:

Si eu iti recomand un intaritor de la Avon.