| d3utzsa a întrebat:

Buna!
cum as putea sa am si eu unghiile mai tari si sa creask mai mari?
le am foarte moi si cum cresc un pic mai mari mi se exfoliaza si mi se rup
voi ce folositi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| smileKiller a răspuns:

Exista multe produse de acest gen in magazine. Pe mine ma ajuta mult intaritorul de unghii care il gasesti peste tot! asta ajuta foarte mult si impotriva exfolierii unghiilor! Ar trebui pentru inceput sa il aplici in fiecare zi o data!

| Sarahh a răspuns:

Ahh da stiu cum e. Dar iti poti lua un tratament de unghii de la Oriflame se numeste " Weak nail Hardener ". Este foarte bun. Ti`l recomand. :*. Ai sa vezii` ca in 2 zile nu o sa ti se mai rupa :*. Si o sa iti creasca mai repede love struck.

| Prigatdevisine a răspuns:

Intaritor de unghii...lac de unghii
Incearca sa iei niste vitamine, calciu. Uneori se rup si din cauza asta.