| eunice a întrebat:

Ce avantaje si dezavantaje are henna tattoo? este daunatoare?

2 răspunsuri:
| iri a răspuns:

Singurul avantaj: nu este permanent. In rest se poate sa ai alergie la acea substanta cu care este colorata henna (care initial are culoarea portocalie) pot ramane cicatrici, tine cateva zile, daca intra prea mult in contact cu hainele se duce, este scump. Mai pe scurt, nu se merita.
Am vrut si eu sa imi fac. Am zis ca imi asum riscul alergiei sau a eventualelor cicatrici, dar cand am vazut cat de putin tine... am zis ca mai bine nu.
De asemenea am mai citit pe net, scria o tipa ca a vrut sa isi faca un asemenea tatuaj si inainte a trebuit sa semneze ca isi asuma riscul ca acea substanta sa nu mai iasa din piele... nu stiu in ce masura este adevarat ceea ce a zis ea, dar oricum, eu zic ca nu merita.
Si da, poate fi daunatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantajele sunt ca tatuaju nu e permanent.
Dezavantajele sunt ca raman cicatrici. Cauta pe google la poze. Si mai sunt sanse sa fi alergica la ea.