| Parisblue a întrebat:

Ce cantitate de ulei de ricin sa folosesc cand imi masez parul cu el? si cat costa o sticluta? se gaseste la plafar?
funda+vot

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Eu pun un sfert de sticluta. Multi spun ca pun o sticluta intreaga. Dar nu vad de ce ai pune atat de mult. Oricum se pune numai la radacina [ daca il pui pe lungime, o sa rupi o gramada de par cand il speli, pentru ca imbacseste tare parul].
Se gaseste la orice farmacie. Nici macar nu trebuie sa mergi la plafar. Eu intr-o farmacie am dat 12 lei pe el. In alta 5. Cantitatea era aproape aceeasi. Deci ar fi in jur de 10 lei, nu e scump. Si iti ajunge lejer o luna [ e recomandat sa faci tratamentul o data pe saptamana, nu mai mult]

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ulei de ricin gasesti la plafar si costa 3-4 lei (50 ml) si 6-7 lei (100ml). Cel putin asa am gasit eu in Constanta. Pe par te dai cat simti ca e nevoie, cat sa acoperi bine toata suprafata scalpului. Stai apoi 40 de minute sa-si faca efectul si te speli bine, bine cu sampon, de 2 ori. Fa treaba asta timp de o saptamana.

| Fluture14 a răspuns:

Pui doar la radacina cu degetele sau cu vata. o sticluta de 50 de ml costa 5 lei. si se gaseste la farmacie. (: