| Romancutza a întrebat:

Ce culoare de pantofi sa iau? Am o rochita putin mai sus de genuchi de culoare rosie, si cu un voual rosu in spate, am o posetuta neagra, si o pereche de cercei.

Răspuns Câştigător
| VIPlidia a răspuns:

O pereche de pantofi negri ar fi mai mult ca perfect,dar ai grija la detalii,daca rochita are cateva detalii,sau este simpla. Daca este incarcata ia pantofi mai incatcati, dar daca este simpla, la fel si pantofii.

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe negru, clar!
Pa, pa.

| Nicole a răspuns:

Buna.
Combina rochita cu niste pantofi negri sau rosii, dupa dorinta.
Succese si numai bine.

| pwp a răspuns:

Eu zic sa iei unii de culoare neagra happy

| iuli a răspuns:

Ar fi bine sa-ti iei pantofi negri ca sa fie in contrast cu rochia.
Daca iti iei pantofi rosii o sa ai prea mult rosu pe tine, plus ca e foarte greu sa gasesti pantofi rosii de aceiasi nuanta ca si rochia.
De obicei, la o tinuta, pantofii sunt aceeasi culoare cu poseta.

Eu mi-am luat pentru banchet o rochie turcoaz, iar pantofii si plicul sunt negre.
Sper ca te-am ajutat!

| ioanaioana a răspuns:

Poti sa-ti iei ori o pereche de pantofi negri ori o pereche de pantofi rosii ori poti sa cauti o pereche de pantofi care are si rosu si negruwinking

| Emanuellaa a răspuns:

Negri. Orice mic detaliu trebuie sa se asorteze unul cu altul.Culoarea cerceilor trebuie sa fie aurie sau ceva de genul,dar nu rosu! Iar pantofii acestia,daca rochia este cu detalii, nu-ti lua si pantofii cu detalii, caci va arata prea incarcat! Succes!

| Dana a răspuns:

Buna Romancutza,
se spune ca poseta trebuie sa fie aceeasi culoare cu pantofii pentru a arata bine! Daca ai o rochita rosie ar merge si alete culori dar si cu poseta neagra, cu rochia rosie si cu pantofi nu stiu galbeni pentru. ca galben se vede bine cu rosu(a fost doar un exemplu)ai arata cu un curcubeu(nu te supara plz)! Asta e parerea mea asa as face in locul tau dar u fa cum iti place!
Sper ca te-am ajutat!
Te pup, o zi buna si distractie placuta...sa stralucesti!:*

| xXAMAXx a răspuns:

Negri

| StillRuxi a răspuns:

Negri happy

| Spiridusbaa a răspuns:

Ar fi bine sa iei niste pantofi rosii ^^.
Nu lua in considerare cerceii si posetuta.
Sper ca ti-am fost de ajutor

| frumm10 a răspuns:

Negri,clar!happy

| silverfaith a răspuns:

Niste tocuri negre sa se potrivesca cu poseta!

| spr1yt3 a răspuns:

Negrii

| katthu a răspuns:

Eu cred ca ai putea sa iei pantofi si negri si rosii, insa ca sa se asorteze ceve si cu geanta, eu ti-as recomanda pantofi negri! :-).

| lakrymotsa a răspuns:

Negri...daca ai niste pietricele sau floricele pe rochita iti iei cam asa ceva si pantofi... Sper ca ti-am fost de folos!

| alexutza_6726 a răspuns:

Iatii negri

| Dy3nutzzamarria a răspuns:

Ar merge niste pantofi negri cu tocuri sau niste pantofi cu negru si rosu depinde de alegerea ta happy