| vika1999 a întrebat:

Ce culoare este acum la moda?

10 răspunsuri:
| MirunaMira9 a răspuns:

Buna Vika! Anul acesta se poarta foarte multe culorile tari dar in acelasi timp si cele mai putin puternice!
Culoarea galben verde albastru mov portocaliu crem negru si alb sunt cele mai des intalnite in tinutele modelelor!
Cel mai important este sa faci o combinatie buna intre culori!winking
("Un secret" big grin)Deci poti alege foarte multe culori dar daca stii cum sa le potrivesti o sa fie perfect!
Mie sincera sa fiu imi place crem si albastru! Mereu am ceva de aceste culori in tinuta mea!
Multa bafta!

| mriuls a răspuns:

Ce culoare iti place tie

| vika1999 explică (pentru mriuls):

Mie imi place mult culoare roz...

| vika1999 explică (pentru mriuls):

Mie imi place culoarea roz

| PrincessOfChocollat a răspuns:

Buna Vika! Culoarea anului 2012 a fost desemnata ca fiind Tangerine Tango(http://st.houzz.com/simages/394426_0_4-8037--.jpg),o combinatie intre rosu si portocaliu. Specialistilor le place aceasta culoare deoarece este pozitiva si plina de energie, daca doresti mai multe informatii te poti uita aici:http://shine.yahoo.com/......2012-.html
Daca te referi la anul 2011(ceea ce nu prea ar avea vreun rost, fiind in luna decembrie), culoarea anului 2011 este Honeysuckle, un fel de roz(http://cdn.thegloss.com/files/2010/12/honeysuckle.jpeg).
Dar eu nu prea am vazut oameni purtand Honeysuckle anul acesta, lucru ce dovedeste faptul ca e la moda sa fi original! Poarta ce culori iti plac.De exemplu, mie imi plac culorile neon, in special Hot Pink si Lemon Yellow;)

| DracusorImpielitat a răspuns:

Acum la moda, in iarna sunt culorile pamantii, griul, negrul si animal-print (eu am vazut asta pe fashion tv). funda?

| ligia2000 a răspuns:

Roz

| alinutza_5767 a răspuns:

Buna,uite aici http://www.ziare.com/......eo-1138513

sper ca te-am ajutat, funda?

| AngeliqueVigeeLebrun a răspuns:

Buna vika, nu are rost sa iti spun ce culori au fost anul asta la moda, iti pot spune ce culori vor fi anul care vine. Sunt designer si te poti baza pe raspunsul meu. In materie de make-up iarna asta se poarta culori reci, albastru, verde, mov, cu note calde date de culori ce taie noantele reci. Poti opta si pentru un lipgloss mai colorat dar in nuante rosiatice, nu roz. Il poti asorta cu blush-ul. In materie de haine, negrul va fi mereu la moda, nuantele pamantii care s-au purtat anul asta vor evolua spre nuante caramizii, asortate cu verde. Imagineazati o pereche de jeansi caramizii cu o curea verde inchis.Asta pentru o fire mai vesela, mai colorata, insa pentru o fire matura care vrea sa creeze note de eleganta, se potriveste perfect negrul in combinatie cu crem, mai mukte noante de crem asortate intre ele, albul cu maro. Ca sa iti faci o idee iti pot da niste exemple de outfit-uri: Jeansi albi, cu cizme de piele intoarsa crem, un cardigan maro, se poarta cele cu bucati de piele atasata in zona coatelor, cu o vesta imblanita, dau o imagine casual inedita.

| marichuyy a răspuns:

Maroooo love struck!