| stefania_6151 a întrebat:

Ce culori ale machiajului mi s-ar potrivi daca am tenul mai inchis?
eu cred ca mai deschise astept raspuns.multumesc

Răspuns Câştigător
| mycaela a răspuns:

Da ai dreptate. culorile mai deschise iar daca ai tenul mai deschis culorile inchise. si un ruj mai inchis la culoare daca zici ca ai ten inchis iar pentru tenul deschis un ruj roz de exemplu. funda plz?

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Http://www.femei-moderne.ro/......,6365.html
Alte sugestii:
Totul porneste de la fondul de ten care trebuie ales cu o nuanta mai deschis decât culoarea pielii si care trebuie aplicat si pe gât si decolteu (o nuanta prea deschisa ar crea impresia de masca). Culorile blush-ului tind spre aramiu, grena sau usor violet, iar pentru mai multa luminozitate se recomanda fardul de obraz lichid. Pentru ochi machiajul de zi cuprinde sfera culorilor metalice (bronz, argintiu, auriu oranj) si exclude culorile pastel (daca vrei totusi un pic de albastru sau verde în jurul ochilor tau, poti folosi aceste nuante dar numai ca eyeliner). Pentru seara poti alege varianta smokey eyes folosind nuante de violet, lila, gri si chiar negru. Nota finala este data de un gloss în nuante de auriu sau argintiu si, asa cum spuneam la început, o nota de albastru.

| TaniuTzzaTany a răspuns:

Cred totusi ca ti s-ar potrivi un maro in nici un caz culoare deschisa cum e alb se vede prea exagerat...sau incearca o culoare a pielii
\