| BlairWaldorf a întrebat:

Ce culori se poarta toamna si iarna aceasta?big grin Funda

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Toamna stilul military si verdele masliniu! http://www.styleandthecity.ro/......military-2 si iarnaDaca vrei sa fii la moda in iarna 2010, poarta rosu! Prin urmare, noi iti propunem tinute cu accente rosii, la moda in iarna 2010:http://www.styleandthecity.ro/moda-iarna-2010-culoarea-rosie-2

| BeautyTeacher a răspuns:

Culorile pastelate, pamantii, care aduc a toamnahappyGalbenul ca mierea de albine, maro, gri, negru. movul nu se mai poarta

| TeenageGirl a răspuns:

Uite. Sper sa-ti fie de folos:
nca din primavara, Pantone (autoritate in domeniul culorilor folosite in multe industrii) a anuntat care sunt culorile sezonului toamna-iarna 2000-2010, in moda. Odata cu prezentarile colectiilor acestui sezon pe podiumurile din Paris, Milano, New York, un lucru era cert: recesiunea economica, pesimismul pusese stapanire si pe industria modei, in care culorile vii, optimiste nu-si mai gaseau locul. Petele de culoare din cateva colectii ale marilor case de moda te luau prin surprindere. In aceasta tomana, Pantone a anutat un set de culori pastelate, in diferite nuante, multe dintre ele pamantii, nuante ce te duc cu gandul la o toamna tarzie, la un noiembrie trist si friguros, un anotimp in care culorile puternice anunta doar mici crize de isterie a unor oameni prinsi in ghearele depresiei.

Iata si culorile pe care le veti vedea in colectiile ready-to-wear ale marilor branduri si case de moda:Gri metalic, rosu inchis, mov struguriu, roz deschis, galben maslina, miere galbena etc;
Ponderea acestor culori in colectiile toamna-iarna este insa inegala. Daca o sa aveti curiozitatea "sa rasfoiti" colectiile sezonului o sa vedeti cat de rare sunt modelele in culori tari si cat de mult s-au folosit paletele de culori neutre. Fiind o mare iubitorare a "nunatelor" de negru nu pot decat sa ma bucur ca vor gasi haine negre gramada…Insa multitudintea de culori neutre, care fac hainele sa se confunde cu realitatea urbana, cu blocurile gri, ma trimit direct in poeziile lui Bacovia si de fiecare data cand vad si cateva culori mai aprinse, ma bucur.

Trecand peste aceasta lunga introducere m-am gandit sa va prezint si cateva modele in culorile sezonului toamna-iarna 2009-2010.

Dar ca sa fii mai la moda eu iti recomand culorile neutre amestecate cu cate putine culori viiwinking
Cum ar fi

Caramiziu cu roz si portocaliu
Albastru inchis cu bleu marin si negru[sau gri]
Si tot asa itoamna -iarna aceasta se poarte culori facut din"joaca''

______________________
Sper sa ti-am fost de ajutor fundita?batting eyelashes

| DoubleS a răspuns:

Portocaliu, maro, caramiziu ( ceva sa se asemene cu peisajul )
Iar iarna se poarta albul, bleoul si griul

| Turquoise a răspuns:

Buna happy
Kaki, Bej, Rosu puternic carmin, Bordo ("drojdie de vin"), Albastru( turcoaz inchis), Gri(care inlocuieste negrul), Auriu(accente fine).

| Iuliaana a răspuns:

In anii trecuti ne-am obisnuit sa vedem pe pasarelele modei culori inchise, terne, pentru sezonul rece. Anul aceste, lucrurile se vor schimba. Designerii propun culori mai vesele, mai vii, pentru a ne infrumuseta tinutele si totodata starea de spirit in zilele mohorate din sezonul rece.
Culorile în tendinţe pentru sezonul toamnă -iarnă 2010/2011 sunt maroul şi kakiul care se potrivesc foarte bine stilului army, stil foarte la modă în viziunea designerilor.
Nuanţele nude crem, bej, roz sau bleu pal, precum şi culoarea lavandei sunt vedetele acestui sezon alături de nuanţele de auriu şi argintiu, foarte des folosite mai ales în apropierea sărbătorilor de iarnă.
Anul acesta, creatorii de modă celebri au optat şi pentru culori foarte putrenice şi îndrăzneţe precum violetul, verdele închis, portocaliul şi roşul.
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| Euu:) a răspuns:

Purple Orchid.
Oyster Gray.
Endive.
Rose Dust.
Golden Glow.
Living coral.
Woodbine.
Lipstick red.
Lagoon(culoare anului).
Chocolate truffle.
http://2.bp.blogspot.com/......antone.jpg
Fundoi?:*