| anonim_4396 a întrebat:

Ce culori sunt potrivite pentru unghiile scurte? dau funda.

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Alysée a răspuns:

Pai orice culoare chiar si cele inchise miley cyrus are unghiile f mici si le da cu negru deci merge tot ce iti place tie.verde,portocaliu,alb,roz,galben,bleo etc.

| iulia_9095 a răspuns:

Anul acesta se poarta unghiile scurte, patrate si data cu oja rosie sau manichiura fratuzeasca!big grin

| Deutza_1234 a răspuns:

Pai un lila.un mov foarte deschis sau un rosu.cu putin sclipici. nu rosu. sangeriu. deschis. ori culoarea portolalei portocaliu. mai suculent as putea spune apoi dai lu cal pentru ati dao stralucire fermecatoare. sau cu o culoare roz foarte deschis spre culoarea pelii dai unghi in intregime iar apoi ca la frenci faci sus o linie cu auriu. nu cu alb apoi faci 2-3 lini de leopard pe culoarea aurie :) asa mi-am facut si eu.;)
iti arat o fotografie. destul de draguta cu niste unghii scurte:
http://www.egirl.ro/forum/files/082208131457_629.jpg
si eu am unghiile scurte asa ca folosesc culorile astea.imi fac si modele iar la scoala flolosesc culoarea pieli sau lac;;)nu pot sa imi las unghiile lungi am un tic.mi le rod:))
Succes! sper sa iti placa si daca iti este de folos raspunsyul meu vreau si eu FUNDA TE ROG!:-*

| MishikiCrisy a răspuns:

Pai eu cred ca roz deschis este cel mai bun. Nu prea sunt bune culorile inchise pentru unghii. Mai bine culori deschise si uneori si intense. pls fundita

| Pandemic a răspuns:

Buna! Culoarea te defineste ca persoana, unghiile scurte merg cu orice culoare depinde si te starea ta, daca esti fericita merge galben, daca esti indragostita merge ros etc... sper ca sfatul meu sa te ajute, Mult Noroc, FUNDA?