| missdeea28 a întrebat:

Ce este la moda iarna asta?:X

17 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

In general ce este prin magazine, vad ca anul asta sepoarta t oate culorile si cam topate modelele, nici creatorii de maoda nu stiu ce sa mai inventeze.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Prostia omeneasca, din cate vad pe la unii.

| eek a răspuns:

Mos craciun?

| caramelitamia a răspuns:

Iarna aceasta moda se'ncadreaza in mai multe categorii. deci, se porta : hainele tricotate, care tin de cald (pulovere, fesuri, ciorapi si jambiere, ugg boots, rochii tricotate ). haine din piele, in special geci negre (eventual cu umerii supradimensionatzi ). ca in fiecare sezon designerii s'au inspirat dintr'o cultura, iar iarna aceasta din cea rusa, rochii cu pietre, blanita. de asemenea stilul masculin este foarte in (camasii barbatesti, ceasuri xxl, pantaloni largi, cravate, veste de tot felul' ) moda din toamna-iarna 2009 se inspira si din stilul disco (rochii, pantalonii clopot ). NU prea se pune mare accent pe accesorii, din cate stiu, dar salurile sunt categoric importane, cat mai multe, cu atat mai bien, din diferite materiale, culori, modele. Incaltzarile sunt de tip muschetari (pana la genunchi ), sau botine din piele intoarsa cu sau fara franjuri. Gentzile sunt de marime medie. (scuza'mi greselile de exprimare, dar pentru ceilaltzi : nu'i prea frumos sa faceti misto de moda, sau de cei care sunt pasionati de ea :-pe, parerea mea )

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Ce iti sta bine.
Ce iti tine de cald si arata bine, conteaza ft mult in aceasta iarna sa ne protejam de raceala, viroze si gripa noua!
Te poti orienta dupa culorile care se poarta in aceasta iarna dar si toamna, aici ai o paleta de culori : http://www.femei-frumoase.ro/......arna-2009.
Succes, si sa nu uiti ca un machiaj reusit pune in valoare totul!

| KristinnaKr a răspuns:

Pai nu le pot zice la moda. moda si-o creeaza fiecare dupa placul lui asa iese in evidenta si e mai deosebit. Daca e vorba de ce scot creatorii de moda asta este la fel e creatia lor poti sa o faci tu insati... Din cate am vazut la tv ultima fita cizme peste genunchi. Si nu uita moda ti-o creezi u. pup pa!

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Multe de exemplu pe mos craciun in spate

| daniDeeDee a răspuns:

Fesul. laughing

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Haine, nu? thinking ...sau nu se mai poarta nici alea? big grin rolling on the floorrolling on the floor

| ralll a răspuns:

Am vazut azi la profa de latina niste cizme argintii laughingrolling on the floor de pitioancalaughing). incearca-le palealaughing, o sa atraga priviri smug

| Brotacelu a răspuns:

Oooo, au iesit pitzipoancele la lumina laughing)
se poarta o ata legata de deget si nimic mai mult

... vb serios, asteapta sa vezi ce la mai bese mintea la design-eri laughing) rolling on the floor
pana tunci du-te la mall sa vezi ce a aparut rolling on the floor
sa fai si rost de bani laughing)

distractie placuta

| r8driver a răspuns:

Fiecare poarta ce are.
Daca se poarta fular si eu nu am, se intampla ceva?

| soseta ucigasa a răspuns:

Frigul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarna asta se poarta oamenii de zapada de apartamentrolling on the floor si cred ca vor lua locul piticilor de gradinalaughing
Se mai poarta votul la discretie, spaga asortata cu cadouri de sarbatori si mosul craciun de criza care va v-a recicla cadourile din ani trecuti(adica in loc sa va bage sub brad el v-a ciordi de sub brad, daca as fi in locul vostru nu m-as chinui sa impodobesc bradul)rolling on the floor

| Milk Swan a răspuns:

Am vazut fff multe cizme de piele intoarsa, cu franjuri.

| Copilasu19 a răspuns:

Buna pai...la moda pentru tine este 1]puneti o punga in capu ala gol si sec 2]inconjoarate intr-o plapuma 3]puna deasupra pungii niste *** si taaadaa noua modalaughing!

| Bibi_8696 a răspuns:

Din cate am citit se poarta foarte mult vestele de blana si tocuri pana in 10 cm. Sunt potrivite si cizmele dar cu blana, cel mai bine. Ele atrag atentia tuturor. Sper ca te-am putut ajuta.