| miha009 a întrebat:

Ce exercitii as putea face pentru a slabi la pulpe? plz help me

Răspuns Câştigător
| DrViorel a răspuns:

Buna! Exercitii pentru a slabi la pulpe : fandarile sunt cele mai recomandate pentru inceput, da stiu e greu, dar trebuie vointa si trebuie sa iti faci un mic program... iei frumos o foaie de hartie faci un orar de luni-vineri si iti propui pe zi cate fandari sa faci, apoi vei bifa in fiecare zi pe acel orar ziua in care faci fandari, astfel cand iti este lene si nu faci intr-o zi sa vezi ca in acea zi nu ai facut sa simti un gol in acea saptamana. Cand vei incepe sa faci o saptmana intreaga te vei simti mandra si te vei incuraja pentru mai mult... un a2lea exercitiu si cel mai simplu care ti-l pot recomanda este simpla miscare de jos in sus a piciorului in timp ce cu celalalt stai nemiscat... Slabirea este o ardere, definire, deci trebuie sa faci multa miscare si pe cat posibil repede. Alimentatie fara grasimi, nu din prima ci variabil eviti grasimile pe cat posibil... O zi buna si bafta! Pt alte intrebari sau exercitii noi te astept pe id-ul meu mintecorpsuflet@yahoo.com

2 răspunsuri:
| adika a răspuns:

Exercitii Callenetics, le gasesti pe youtube, dau rezultate exceptionale plus:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Fandări, genoflexiuni, urcatul scărilor din trei în trei trepte și chiar exerciții speciale pentru coapse (pulpe) la sala de forță.
Pa, pa.