| adimancool a întrebat:

Ce exercitii as putea face acasa pentru a slabi?

4 răspunsuri:
| Madilyn a răspuns:

Sincer, acasa ai putea face exercitiile de a nu manca dupa ora 6 seara si de a consuma cat mai multe fructe, legume si apa.
In schimb, daca vrei sa slabesti pe bune, pe langa "exercitiile de acasa", iesi zilnic la alergat sau cu bicicleta si fa exercitii de gimnastica.
Daca o tii asa o perioada mai lunga ai sa vezi rezultate.

PS : Eu anul acesta am avut de dat niste probe sportive pentru liceul militar si m-am antrenat ceva timp asa cum ti-am spus [ am iesit in fiecare seara la alergat...si restul ] si am slabit fara intentia mea, pe langa faptul ca am luat si probele. happy
Deci, mult noroc daca vrei sa te apuci. :p

| DanAmarandei a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci niste exercitii cu sarcina usoara dar cu numar mare de repetari, asa zisa gimnastica "cardio" pentru a-ti obisnui inima sa faca efort. Miocardul este si el un muschi precum oricare altul si trebuie si el antrenat. Dupa ce ti-ai antrenat un pic inima sa faca efort poti (cu genuflexiuni, ridicari de genunchi la piept - unul cate unul, flexii ale bratelor sus-jos, stanga-dreapta, rotatii, fandari, flexii ale trunchiului), poti trece la exercitii cu alte greutati decat cea a propriului organism, anume gantere, saculeti de nisip si alte chestii de genul. Tot pentru un slabit armonios si pentru mentinere te-ar ajuta alergatul si saritul corzii (acesta din urma se poate face si in casa, pe varfuri - si e si mai eficient). Alaturi de asta ai putea rationaliza mancarea. A rationaliza inseamna a nu manca putin, dar si a nu manca a prost. Nu trebuie sa te abtii de la mancare ci doar de la exces. Succes!

| ClaudiiaB a răspuns:

Abdomene, flotari... si poti practica un sport...:d