| Laura_6128 a întrebat:

Ce fel de costume de baie se poarta vara aceasta? FUNDA.

Răspuns Câştigător
| adinaxD a răspuns:

În fiecare an apar noi trenduri in materie de costume de baie.

Anul acesta stiliştii spun că se poartă costumele de baie cu volănaşe, cele de inspiraţie vintage, cu diverse aplicaţii sau animal print.

Indiferent că este vorba de costumul întreg sau din două piese, culorile trebuie să fie puternice. Nu vă sfiiţi aşadar să purtaţi pe plajă albastru electric, corai, turcoaz sau mov.

În tendinţe sunt şi costumele cu un umăr gol, dar şi cele întregi cu diverse decupaje. Nu uitaţi însă că la fel de importanţi sunt ochelarii de soare şi o cremă cu protecţie solară.

16 răspunsuri:
| Vovy a răspuns:

Aici e un site:
http://costumebaie.org/
si aici
http://www.costumebaie.com/
si aici e colectzia de costume de baie Jolidon-2011
http://www.intrefete.ro/......11-8142713

| Laura_6128 explică:

Va multumesc tuturor!

| fanJBfan a răspuns:

Care`ti place tiehappy

| Ioana_9117 a răspuns:

Ce zici de un costum foarte dragut de la pull&bear? http://www.envy.ro/......ungi-15287 sau http://www.envy.ro/......albe-15289 sau http://www.envy.ro/......Bear-11673 sau http://www.polyvore.com/costum_de_baie_cu_model/thing?id=21879160. si cele de la zara sunt foarte dragute:)ti le recomand.

| GaBrYeLa18 a răspuns:

Buna laura! tocmai ieri m-am intors de la mare si am vazut ca se poarta cele cu dungi albastre, rosii si albe(gen marinar), dar am mai vazut si foarte multe costume turcoaz si verzi. Sper sa-ti gasesti unul pe placul tau!

| SunriseB a răspuns:

Http://www.hln.ro/product/Costume-de-baie/8983/ acest gen de costume de baie se poarta foarme mult sutienul sa fie fara bretele. se poarta volanasele, imprimeurile si pietricelele sau dantela.pe acel site gasesti orice tip de costum de baie iiti doresti sunt de calitate si la un pret foarte bun! cel din imagine il am eu pe negru si sunt foarte multumita :D sper ca ti-am fost de ajutor :D funda?:*

| yuyubarbie19 a răspuns:

Costume de baie cu decupaje

Opteaza pentru un costum de baie cu decupaje strategic puse care sa-ti scoata in evidenta feminitatea. Fie ca e vorba de decupaje de genul gaura cheii sau linii stil bondage, un astfel de costum te va scoate in evidenta din multime.

Costume de baie - printuri

Pentru 2011 dar si pentru 2012 se poarta costumele de baie cu printuri abstracte si geometrice, dar si cele cu imprimeuri tribale, etnice si florale. Un costum de baie cu animal print (leopard, zebra sau piton) va fi perfect daca vrei sa ai o aparitie sexy pe plaja.

Costume de baie – aplicatii

Stralucirea este factorul cheie al aplicatiilor de pe costumele de baie, asa ca adopta unul cu margelute, paiete, pietre stralucitoare sau alte ornamente care sa puna costumul in evidenta.

Costume de baie – culori

Pentru o aparitie in tendinte pe plaja achizitioneaza un costum de baie turoaz, roz caprifoi, care de altfel este si culoarea anului 2011 sau unul in nuante de portocaliu. Bineinteles se poarta si clasicele costume de baie in alb, negru sau gri.
Costumele de baie de inspiratie vintage

Inspira-te de la vedetele de pin-up daca vrei sa apari pe plaja anul acesta cu un costum de baie vintage, in special unul intreg, cu bretele pe dupa gat si decolteu inima. Daca vrei unul din doua piese trebuie sa stii ca una dintre caracteristicele de baza sunt: slipul cu talie inalta, tip boxeri si printurile cu buline, patratele, dungi sau flori.
Costumele de baie cu volanase

Volanasele au impanzit magazinele nu doar la capitolul haine ci si la accesorii si nu e de mirare ca exista un trend al costumelor de baie cu volanase. Fie slipul are volanase, fie sutienul, fie ambele, costumele de baie cu volanase au un aer romantic si jucaus. Daca forma corpului este una de par e bine sa folosesti un sutien de baie cu volanase pentru a echilibra aspectul general al corpului. In plus, un sutien cu volanase face ca sanii sa para mai mari.
Fundaaa?

| LoliQ a răspuns:

Se porta costume intregi, insa in acelasi timp si sexy.
Intra aici pentru mai multe detalii:
http://totul.md/ro/expertitem/911.html

| scmcristina a răspuns:

Cele mai in voga costume anul acesta sunt Rosu glamour, cu buline dungi sau modelul liberty Sau ce iti place tie cel mai mult happy

| php a răspuns:

Ce iti vine binehappy aia se poartahappy

| dasky90 a răspuns:

Daca vrei ceva raport calitate-pret gasesti aici http://www.lenjeriamea.ro/......-baie.html

| MaduuMihaela a răspuns:

Silueta androgina

Alege costumele de baie care creeaza iluzia unei siluete clepsidra prin acele taieturi inteligente. Mai exact, orienteaza-te asupra acelora cu drapaje in zona taliei sau bustului. In privinta imprimeului, alege-l pe cel floral sau de ce nu - animal print. Daca optezi pentru un costum din doua piese alege modelele extra-feminine cu volane in zona bustului sau modelele de inspiratie vintage, in stilul anilor "50.

Sani mici

Cauta costume de baie avand topul cu aplicatii fie sub forma unor volanase suprapuse, fie printr-un imprimeu ce adauga volumetrie acestei piese. Evita costumele de baie uni sau sutienele triunghi pentru a nu accentua un bust mic.

| parku a răspuns:

Pai vara asta la costumele de baie se poarta culori tari :siclam, rosu, galben...nu trebuie sa fie incarcat adica cu multe fundite ciucuri...dar nici simplu (incearca ceva cu model haios ).
Eu o sa iti scriu niste sfaturi :
DACA.
~ ai un bust mare si vrei sa il maschezi :ai nevoie de costume cu cupe ascunse sau cu sutiene care sustin si dau fosma(cele cu intarituri,imprimeurile te avantajeaza dar trebuie evitate in zona bustului,mergi pe stiluri in culori mai inchise sau cu detalii in partea inferioara a costumului,decolteu de forma patrata este ideal pentru un bust prea mare
~ai un bust mic si vrei sa il evidentiezi :cauta costume cu sutiene push-up (care ridica ) sau cu pernute, imprimeurile,volanele sau fundele dispuse in jurul bustului maresc aceasta zona,evidentiaza cat mai mult restul corpului -cu un slip foarte decoltat,cine mai obseva niste sani mici?,incearca costumele tip halterneck ( cu bretele prinse dupa gat )
~vrei sa ascunzi o burta rotunjoara :alege saronguri si fuate mini asortate la costumul de baie pentru a ascunde zona cu probleme, slipul cu talie inalta ascunte f bine burta si o aplatizeaza, materialele ideale sunt cele din lycra,care se muleaza si strang bine corpul, topurile tip maiou mascheaza tot ceea ce nu -ti place in partea superioara.
~ vrei sa ascunzi un fund obraznik :vrei un costum cu bikini sau sexy? vei fi mult mai sigura pe tine daca ii porti cu un sarong asortat,prin senzatia de alungire,dungile verticale atenueaza zona proeminenta, pentru o acoperire mai mai mare, alege costume cu pantaloni scurti, costumele intregi cu fusta atasata sau cele in stilul '50 sunt ideale.
~vrei sa subtiezi o silueta mai plina :opteaza pentru costumele din materiale body - control (care strang bine corpul), liniile verticale sau chiar cele dispuse pe bie sunt foarte potrivite pentru acest tip de silueta, costumele intregi dau suplete corpului, cand vine vorba de siluete mai plinute,negrul este culoarea ideala
~vrei sa ascunzi soldurile mari : cauta costume cu taieturi adanci care lungesc piciorele si micsioreza soldurile, este bine ca partea superioara a costumului sa fie evidentiata prin portiuni de culori deschise cupe cu pernute sau decolteu halterneck.Asa vei putea distrage atentia dinspre zona soldurilor, evita slipul cu talie inalta-va accentua si mai mult soldurile.
Eu tiam spus doua variante, depinde ce alegi :cele care sunt la moda sau cele care te avantajeaza pe tine.