| s3xy0girl20 a întrebat:

Ce fond de ten acopera cel mai bine cosurile si punctele negre? ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Yarinn a răspuns:

Fondul de ten iti agraveaza problema; si, desi stiu ca nu ma vei asculta, te sfatuiesc sa nu incepi sa folosesti. Asa am fost sfatuita si eu, dar, cu incapatanarea caracteristica adolescentelor, nu am ascultat, iar acum am un tratament foarte complicat si destul de costisitor pentru cosurile aparute in urma folosirii fondului de ten.
E destul de riscanta alegerea unui fond de ten, deoarece unele substante iti pot irita foarte tare pielea. In orice caz, daca vei ajunge sa folosesti [si sunt convinsa ca asa vei face], incearca sa nu te dai chiar zilnic si alege unul bun, chiar daca e mai scump. FDT Vichy are o formula usoara, care acopera bine si care trateaza in acelasi timp [70 lei]. Ar mai fi si cel de la Roche Posay, putin mai ieftin, 60 lei, dar nu acopera la fel de bine.

9 răspunsuri:
| meLyssa_9110 a răspuns:

Eu folosesc FDT Vichy, se gaseste in farmacii, e in jur de 70 lei produsul (in perioada aceasta au o promotie la fiecare FDT achizitionat primesti si un demachiant lichid Vichy) acopera si trateaza in acelasi timp, se gasesc nuante accesibile fiecarui tip de ten, merita sa incerci!

| SwEeTgIrL_1752 a răspuns:

Pai eu cred ca pentru cosuri si puncte negre mai bine ai folosi solutii cu acis salyclic pentru cosuri si puncte negre.sau lotiune tonica, in general creme.nu e bine sa iti incarci tenul cu fond de ten

| Azeℓℓe a răspuns:

Intradevar fondul de ten iti strica fata. Dar si eu il folosescblushing. Asa ca oricum daca iti zic sa nu il folosesti tot il vei folosi. Eu folosesc Calming Effects de la Avon. Nu iti zic sa nu folosesti fondul de ten. dar macar. nu te da cu el in fiecare zi! Doar un sfat tongue Funda?big grin

| Azeℓℓe a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca e bun fondul ala de tentongue

| Alex_1540 a răspuns:

Draga mea daca ai m ai putin de 18-19 ani ii ceva normal sa ai cosuri si eu am nu ma streseaza si am auzit ca dupa fondul de ten apar si m-ai multi cosi deci m-ai bine ii sa fi naturala ca cine te place te place asa cum esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MAC. E magazin in Baneasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pentru unele poze cand am chef sa ma prostesc pana la capat folosesc FDT Vichy, acopera foarte bine. Eu il folosesc pe cel din gama normaderm.
Are si proprietatea de a se lupta cu imperfectiunile pielii si este recomandat unui ten gras pentru ca se usuca si nu lasa nici un luciu happy.
Costa 70 lei la farmacie.
xoxo

| radmaria a răspuns:

Eu folosesc de la Avon fond de ten calmant happy Este destul de bun happyTi`l recomand