| anonim_4396 a întrebat:

Ce fonduri de ten pudra stiti? Sunt bune? Acopera cosurile bine?

Răspuns Câştigător
| Fashion a răspuns:

Sunt multe si de la multe firme... acum e important cum le alegi. Nu te vei duce niciodata sa-ti cumperi de la o alimentara fond de ten! Eu folosesc de la Oriflame fond de ten si pudra de la firma „Very me" care este special creata pentru adolescente, sau de la Avon cosmetics.Recent mi-am cumparat un fond de ten de la Giordani.E foarte bun si ascunde perfect cosurile, punctele negre.E adevarat e mai scump, dar se merita.Am dat pe el in jur de 40-50 de lei. Mai trebuie sa fii atenta ce nuanta alegi. Eu sunt mai alba la fata si mi-am luat nuanta "porcelain" care este un pic mai inchisa decat tenul meu.Iti dai seama cu ce fata alba am sa-mi mai iau si o culoare deschisa as avea culoare fetei alba ca hartia igienica :)). Eu de la aceste firme iti recomand pentru ca eu le-am incercat si chiar sunt foarte bune. Uite iti dau un site sa te mai uiti tu:
http://ro.oriflame.com/products/
si iti mai dau unul foarte fain. Este cu niste adolescente indrajnete etc (sunt seriale), dar este si o rubrica unde ele iti recomanda cele mai bune produse de ingrijirea tenului, a pielii:
http://ro.oriflame.com/dare-to-be/
ahh, sper ca te-am ajutat! m-as bucura foarte mult daca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| Otilikaa a răspuns:

Two way cake e ft ft ft buna akopera tot tot

| julietadya a răspuns:

Eu pentru cosuri ti-as recomanda mai bine o crema sau masti pentru fata is mai bune decat fondurile de ten, ele doar acopera cosurile in schimb cremele (cele de calitate bineinteles ) sau mastile te ajuta sa scapi de ele, si daca iti faci masti regulat s-ar putea sa scapi de ele aproape de tot, sa nu iti mai apara asa des!winking sper ca te-am ajutat!

| mynodorika a răspuns:

Stila Sheer Color

Burgeois

Revlon ColorStay

Daca ai in jur de 20 de ani, ai nevoie de un fond de ten cu o putere redusa de acoperire, in functie si de imperfectiunile pe care doresti sa le acoperi. Ai nevoie de un fond de ten care iti hidrateze pielea si care sa ramana la locul lui timp de 12 ore. Cele mai bune sunt cele sub forma de crema sau spuma.

| Iris_5832 a răspuns:

Giornaldi Gold (Oriflame) e cea mai bună, mă folosesc deja de 3 ani.
+ şi mai ajută să scapi de coşuri.