| DotPunct a întrebat:

Ce greutate ar trebui sa am la 1.60 si 16 ani? Acum am 55 kg.Cum as putea slabi?

4 răspunsuri:
| Cosma0499 a răspuns:

Sorumea alearga sambata prin parc.Mananca numai fructe de mare, legume fierte, bea numai apa sau sucuri anturale facute de ea.Si ea are aceeasi varsta ca tine si la 1.69 a slabit de la 65kg la 47kg.Eu iti recomant sa cauti o dieta potrivita si sa eviti sa mananci paine.

| mihaelutsaaaaaaa a răspuns:

Ai greutatea perfecta pentru inaltimea ta insa daca vrei sa mai slabesti putin ai putea sa faci abdomene (asta pentru burtica) sa alergi sa faci efort mai pe scurt desi zic ca nu este nevoie in cazu taubatting eyelashes

| TpU_3024 a răspuns:

Buna eu spun ca este destul de bine.Cum poti sa slabesti? Poi mananca legume si apa multa si fa niste exercitii pe care le poti practica in casa.Si iesi la alergat in fiecare dimineata si o sa se vada rezultatele. Evident daca ai 16 ani si e vara mai poti merge si la salawinking

| MiRu99 a răspuns:

E bine la 1, 60... dar totusi ar mai trebui sa slabesti cam 5-6 kg. daca ai 1.60 ar trebui sa ai 50 de kg. daca ai 1.70 ar trebui sa ai 60 kg si tot asa.presupun ca la varsta asta nu mai cresti. daca totusi vrei sa mai slabesti cauta o dieta pe net,bea multa apa (fara sucuri, paine, dulciuri in ecces)mananca putin.cand ti-e foame ia o gustare sa nu te saturi ca daca te vei satura vei pune totodata kg