| :x:Xj.b:X:x. a întrebat:

Ce haine ma avantajeaza daca am soldurile late si inaltimea de 1.64m? Daca se poate sa ma ajutati cu niste imagini.Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Pai daca ai sani frumosi atunci pune-i in valoare (dar nu vulgar) cu bluze cu decolteul in V sau diferite imprimeuri in zona lor sau poti incerca diferite croieli pe umeri. Nu purta pantaloni cu talia foarte inalta si buzunare mari. Toata ideea e sa nu atragi privirile in zona pe care vrei sa o ``camuflezi`` happy
Poarta bluze mai lungi, evita liniile orizontale, materialele lucioase/satinate, dantela sau imprimeurile in zona soldurilor.
Poarta fuste cu taietura pe mijloc in fata. Poarta tocuri, nu foarte inalte; mereu incearca sa stai dreapta cu spatele arcuit happy

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Pentru club sau iesit la "evenimente mondene" noaptea, cel mai bine merge o rochita belea, actioneaza ca o masca. Sfat de la baiat. Hai ciao, m-am distrat

| KiKiii a răspuns:

Ar trebui sa-ti iei mai multi jeansi cu talie inalta, sa te imbraci in aceeasi nuanta pentru a nu da impresia de corp "despartit", paltoane etc.
http://img.kudika.ro/images/uploads/talieinaltaint1.jpg
http://img.envy.ro/img/products_watermark/266x400_6660-palton-tomis.jpg