| Anonim200024 a întrebat:

Am 14 ani si sunt subtire in talie si am soldurile late si picioarele groase (partea de sus). Recent, mi-a aparut celulita. As vrea sa imi dati cateva remedii pentru celulita, sa imi spuneti ce parere aveti despre aceasta conformatie si ce tip de haine ma avantajeaza. Va rog fara raspunsuri din plictiseala si nefolositoare. Multumesc anticipat! happy ( nu prea stiu in ce categorie se integreaza aceasta intrebare, de aceea am pus-o la conversatii)

3 răspunsuri:
| Adicteddd a răspuns:

Sport + stil de viata sanatos= adio celulita.

| Chiric_Bogdan_Cristian_1993 a răspuns:

Pai in primul rand este recomandat sa ai un mod de viata cat mai activ. Daca mergi pe jos zilnic cam 30 de minute este suficient sa mai dai jos din celulita. In al 2 lea rand un regim alimentar care sa ti se potriveasca ( aici te sfatuiesc sa consulti un nutritionist ). Parerea mea este ca esti prea tanar ca sa abordezi un regim din acela radical gen Ducan care are si urmari groaznice. Nu in ultimul rand ca si o mtetoda de grabire a procesului, ai putea folosi creme pentru masaj anicelulitic ( ex: Cellufigt ). Chiar dac celulita nu se depunde pe talite, e din cauza constructiei fiecarui om in parte. Unora li se depunde grasimea in mod distributiv in timp ce altora li se depunde numai in anumite zone. Metodele de slabire sunt in schimb aceleasi pentru toata lumea. Sper ca raspunsul meu sa te ajute. happy