| AddicteeD a întrebat:

Ce imi puteti spune despre unghiile cu gel? rezista? am auzit ca 2-3 luni... si costa cam un milion si ceva. E adevarat? cel mai detaliat raspuns FUNDOI!

Răspuns Câştigător
| bianca9422 a răspuns:

Buna maya!
unghiile cu gel sunt de 2 feluri:
1. tipsuri cu gel(unghii false aplicate dupa care aplicat si gelul)
2.constructie din gel(gelul aplicat direct pe unghia ta)

prima varianta am incercat-o eu, m-i le-am dat jos de 2 luni si inca unghiile nu si-au revenit, sunt foarte subtiri exfoliate.Cred ca cu asta am zis tot
a 2-a varianta am auzit ca e ceva mai fericita
ca protejeaza unghia si nu o afecteaza atat de tare
oricum nu te tin atatea luni, trebuie sa iti faci intretinere la 2-3 saptamani.

mult succes happy

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @maya! Arată extraordinar, dar este o metodă invazivă, foarte dăunătoare pentru unghii. Sustanțele utilizate și expunerea unghiilor la o lampă care le usucă sunt foarte nocive. Și pe mine m-au fascinat însă am renunțat, iar unghiile mele s-au regenerat abia în 6 luni. Mai este un incovenient, sunt foarte greu de întreținut și devii dependentă de manichiuristă. Prețurie variază în jurul cifrei de 100 lei.
O zi cu zâmbet să ai!

| SerenaCRK a răspuns:

Sunt superbe.Intradevar sunt si niste efecte mai putin placute dupa.dar totul are si o partea rea.asa cahappy.De stricat nu se strica chiar asa de repede daca ti le faci undeva unde se lucreaza bine, ca sa ai nevoie de intretinere odata la cateva zile, ai putea si tu sa ti le menajezi daca vrei sa te duci la intretinere mai rar.De aratat, ti-am spus ca sunt foarte frumoase(:.

| wolder a răspuns:

Costa 1 milion!
iti alegi tu ce fel de model vrei sa ai si cat de lungi vrei sa fie!
daca se strica dupa o saptama/doua/trei...
trebuie sa te duci la intretinere si dai 50-70 lei...depinde de salontongue
dar dupa ce le dai jos. unghiile tale vor fy subtiri si se vor rupe repede!
Deci uh alegilove struck
succestongue

| lakrymotsa a răspuns:

Sora mea si-a pus si a durat cam 3 luni si ceva, a dat 50 lei... Au rezistat. Si sunt din Jud Suceava. Poate in alte orase este mai scump...Depinde.

| elutzika a răspuns:

Buna eu am unghii de gel si am mai avut intr-adevar sunt subitiri dupa ce le dai jos dar merita nu se rup decat daca dai cu pumnu sau te bati iar dupa o luna te duci sa iti schimbi modelul si sa le umble pentru ca se vad cum iti cresc... Incearca sa nu te duci la salon ci la cineva acasa pentru ca sunt care pun si acasa si e mult mai ieftin.:*