| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna epilare  braziliana la fete?

9 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Epilarea braziliana este foarte "decoltata". Ramane doar un triunghi pe fata pubisului. Avantajul este poti purta orice tip de slip fara problema.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Durere!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@mihaela4ever I sense hostility in your answer! Evident ca stiu, ca doar n-oi sta cu tufa sa creasca! Dar daca esti atotcunoscatoare in tailene epilatului, ai putea sa imi detailezi toate metodele de epilare inghinala nedureroase?
Aaaa, miste elucidat: 28 Mai 2009 01:18: Vot stupid pentru Zbenguici la raspunsul: Durere! Evident, esti pupincurista Annei!

| bOom a răspuns:

Pai ar fi o moda in epilarea zonei pubiene: se indeparteaza aproape tot parul, mai putin o fasie subtire.

Principalul avantaj ar fi ca permite purtarea unui costum de baie foarte decoltat.

La ce sa te astepti daca ceri o epilare braziliana? Parul va fi intai taiat cu foarfeca, in asa incat ceara sa poata fi mai usor folosita. Se executa cu ceara de unica folosinta! Daca, in urma epilarii cu ceara mai raman fire rebele, sa nu va surprinda daca veti fi "periate" cu penseta!

Un sfat pentru cele care aleg aceasta metoda: relaxati-va, este o procedura dureroasa, mai ales ca se realizeaza si in zona labiala!

Iar in ceea ce priveste sfatul medicului, parul din zona respectiva se afla acolo cu un scop. Dar acest scop si-a pierdut din relevanta odata cu schimbarea vietii: nu mai avem nevoie de protectia impotriva elementelor naturii. Asadar, nu exista nici o interdictie din acest punct de vedere. Unii medici chiar recomanda indepartarea parului din zona "intima", pentru ca astfel se elimina unul dintre locurile in care se poate aduna transpiratia.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Epilarea braziliană înseamnă epilare totală inghinală (sau bec, fără niciun fir de păr!).
Pa, pa.

| costel_5907 a răspuns:

Epilarea zonei pubiene: se indeparteaza aproape tot parul, mai putin o fasie subtire.

| mihaela4ever a răspuns:

Epilarea braziliana e un mod de epilare a zonei pubiene: se indeparteaza aproape tot parul, mai putin o fasie subtire.
Principalul avantaj ar fi ca permite purtarea unui costum de baie foarte decoltat.

| mihaela4ever a răspuns:

@Zbenguici se pare ca stie! Te epilezi frecvent, daca stii ca doare? Vezi ca sunt si alte tipuri de epilare inghinala. Soricelul tau poate avea si breton, daca tii neaparat...