| GabrielMARIUS a întrebat:

Ce inseamna sa fi faimos? sa zicem... sa fi un fotbalist faimos cam cum ti-e programul zilei?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://dexonline.ro/definitie/faimos
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Inseamna sa fi cunoscut in intreaga lume iar programul zilei banuiesc ca e destul de incarcat

| AmanoYuno a răspuns:

Incarcat...

| Dinamovistul101 a răspuns:

Ca fotbalist faci 3 antrenament pe zi dimineata la pranz si sera care te supra solicita(te adaptezi, devenind ca o obisnuinta)in plus ai si meciuri, interviuri, reclamele gen Beckham ca tot ai poza de profil cu el laughing deci pe scurt viata de fotbalist e foarte obositoare fizic, dar e si bine platita.big grin

| ghtm a răspuns:

Care a devenit extrem de cunoscut (prin însușirile sau defectele sale, prin faptele sale etc.); vestit, celebru, renumit.
Programul zilei, probabil e supraincarcat...