| FuNdITaPeNtRuMiNe a întrebat:

Ce luciuri de buze se poarta la scoala?

Răspuns Câştigător
| Rainbow_4693 a răspuns:

La scoala poti purta orice luciu doresti bineinteles sa nu fie prea exagerat cum ar fi rosu aprins sau un roz de pitsipoancabig grin Incearca ceva cat mai natural si care sa te avantajeze impreuna cu putin rimel si de vrei creion dermatograf dar nu strident

11 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Buna!
nu e neaparat o moda la luciurile de buze care trebuie sa le porti la scoala

dar avand in vedere ca este o institutie educationala ar trebui sa folosesti luciuri de buze cat mai decente

am observat ca ai mai plasat o intrebare pe aceeasi tema in care precizai ca luciul de buze sa fie sexi
luciul de buze nu trebuie sa fie strident ca sa fie sexi

poti folosi rimel si putin blush si esti perfecta happy

| ThinkAgain a răspuns:

Clar ceva natural si ceva care sa te avantajeze...eu de exemplu folosesc un luciu de la oriflame foarte dragut
bafta!

P.S.: FUNDA ::X:X:X

| YrYnA_7766 a răspuns:

Luciurile transparente sunt cele mai frumoase pentru scoala sau daca nu un luciu cu o tenta mica de roz spre crem ar merge foarte bine. Funda?puppy dog eyes

| isis5001 a răspuns:

Roz pal sau Luciu fara culoare astfel incat sa iti luceasca buzele, dar fara o culoare anume. Vezi ca gasesti asa ceva in AVON. Culorile mai deschise dau volum buzelor.

| Kesha1428 a răspuns:

La scoalal nu se machiaza nimeni, nu e permis!

| briquette a răspuns:

Nuantele nude big grin

| dracidus a răspuns:

Nu prea merge luciu de buze la scoala. E mediu cu mult praf si n-ai vrea ca de fiecare data cand bei apa sa bei si praful din scoala.

Ai putea, mai bine, sa incerci un strugurel. Iti hidratezi buzele, le face sa luceasca foarte discret si e mai "sigur" sa nu iei praf degeaba.

| Sylvia97 a răspuns:

Este nunta peach. Nu este prea stridenta, iar buzele iti stralucesc super. incearcawinking

| marya99 a răspuns:

Depinde de ce profi ai.Dar in orice caz un luciu rozaliu dar nu de picipoance, un portocaliu deschis sau un transparent! Sper ca te-am ajutat!

| Dydy112 a răspuns:

Pai eu port un luciu care nu este strident de la Avon,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pentru ce te duci la scoala!