| miutzamya a întrebat:

Ce machiaj sa folosesc pentru o rochie rosie scurta la banchet?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tocuri, porti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cel mai important aspect atunci cand porti o rochie rosie este ca rujul pe care il veti folosi trebuie sa fie exact in nuanta de rosu a rochiei respective: nici mai inchis, nici mai deschis.
Recomand ca o rochie rosie sa fie completata de: ruj - in tonalitatea rochiei, cum mentionam mai sus, farduri neutre si un creion ori un tus negru pentru intensificarea privirii, rimel, blush in nuante coral, accesorii - inel, cercei, bratara in nuante argintii.
Poti opta pentru un ruj intr-o nuanta de rosu linistit, farduri de ochi gri negru, rimel, blush coral ...accesorizat cu cercei argintii cu pietre rosii.
Te pup!

| alina_8632 a răspuns:

Buna! pai poti folosi un machiaj mat maro amestecat cu putin roz uite asa:) http://www.youtube.com/watch?v=-cUOY1NTkiI cred ca ar fi cel mai potrivitmie una imi place la nebunie si este si usor de realizat bafta:*

| IulikaTulbure a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti faci mai bine un machiaj profesional caci asa vei fi foarte multumita