| iuliana04 a întrebat:

Ce make up va fi cel mai la moda de anul nou?

5 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Machiajul care îți place ție se poartă! Dacă de anul nou se poartă negrul cu picățele de roz bombon cu bulinuțe de galben pai te machezi așa?
Fi cât mai naturală, acest machiaj nu piere niciodată!

| Foarfeca a răspuns:

De obicei de anul nou si de Craciun (mai ales de anul nou) se poarta lucruri stralucitoare. Deci incearca cu putin auriu/argintiu, si peste ruj putin lipstick stralucitor.
http://www.google.ro/......tp?/imgres 400&um=1&itbs=1&ei=ODryTNmuH5HAswb02YCfCw&iact=hc&vpx=686&vpy=303&dur=1196&hovh=193&hovw=144&tx=90&ty=84&oei=NTryTIj_F8eBOr2hyYEK&esq=2&page=2&ndsp=31&ved=1t:429, r:4, s:29&biw=1280&bih=709
http://www.google.ro/......tp?/imgres 100&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=153&vpy=297&dur=741&hovh=149&hovw=199&tx=183&ty=67&ei=NTryTIj_F8eBOr2hyYEK&oei=NTryTIj_F8eBOr2hyYEK&esq=1&page=1&ndsp=29&ved=1t:429, r:15, s:0&biw=1280&bih=709

Uite si ceva din care sa te inspiri :)

| InoTkd95 a răspuns:

Sincer mi-e imi plac make-up-urile in care adaugi putina stralucire. Fiind anul nou, bine asta depinde si de ce rochie porti, mie cel mai mult imi plac cele albe pentru ca simbolizeaza puritatea, sfintenia, virginitatea, perfectiunea, claritatea, cunoasterea rationala, lumina, noul inceput sau moartea ( in unele cuturi). Si poti sa combini un make-up alb cu un bleu. si niste sclipici, un luciu de buze stralucitor. Daca te uiti in revista avon de luna asta o sa ai mai multe variante. Succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cam asa ceva pentru ochi : http://images.google.com/......tp?/imgres r:6, s:240&tx=50&ty=82&biw=1280&bih=606 ssi buzele roz deschis