| heavenn a întrebat:

Ce masti naturale pentru ten imi recomandati?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Florentina_7104 a răspuns:

Pentru piele fina Masca de piersici este foarte buna:pasezi o piersica de marime medie foarte coapta pe care o amesteci cu un galbenus de ou si o aplici pe fata timp de 20 de min.Pentru ten uscat Masca de banane tongueaseaza o banana coapte pe care o amesteci cu putin ulei de masline(cateva picaturi) si pe care o aplici pe fata timp de 3o de min.Pentru ten acneeic Masca cu capsuni:amesteci o jumatate de cana de capsune cu 1 lingura de iaurt si 3 linguri de argila pana ce se obtine o pasta pe care o aplici pe fata timp de 15 min. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

3 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Depinde de tenul tau(uscat, gras, mixt) Mentioneaza tipul tenului tau si iti voi spunelaughing

| dcamy99 a răspuns:

Amesteca o lingurita de miere,trei lingurite de iaurt natural si cateva picaturi de suc de lamaie. Aplica aceasta combinatie pentru curatarea tenului, iar apoi, feliute de castravete pe ochi.Stai cu ea cinci min, apoi clateste cu apa.

| Min_2759 a răspuns:

Poti incerca cu Argila :3. E masca naturala. Sigur vei fi multsumita de efectele ei (: