| pretzel a întrebat:

Ce metode (niste exercitii cu video daca se poate) stiti pentru a avea picioare mai lungi stiti? happy

Răspuns Câştigător
| MituPitu_3301 a răspuns:

Cred ca ar merge daca te-ai aseza in fund (pe jos)cu picioarele drepte. Apoi incearca sa ajungi cu degetele la ele.Asa vor parea mai subtiri si poate mai lungi!(dar trebuie sa faci zilnic asta)
Sper sa mearga! Succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alergatul ajuta la subtierea piciorului(precum si la pierderea in greutate). Incearca sa alergi zilnic 20 minute cu viteza medie si se vor vedea rezultatele in cateva luni.Nu exista exercitii care sa-ti faca picioarale mai lungi, dar pentru a creea impresia de picioare mai lungi, poti purta incaltari cu tocuri de 9-10 cm(o pereche de sandale sau o pereche de pantofi in genul: http://www.belpaso.ro/upload/fck/Image/pantofi%20cu%20toc.jpg ).