| anonim_4396 a întrebat:

Ce modele de ochelari de soare se mai poarta?

6 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Tot aceeia mari se vor purta si vara asta!

Bula
| Bula a răspuns:

Acum de nici un fel, vine ploaia... crying

| Liana [] a răspuns:

De cativa ani a revenit moda ochelarilor mari, supradimensionati, care iti acopera aproape jumatate din fata. Anul acesta ochelarii de soare au un aer retro, vintage - forma lor aminteste de anii 1950 - 1970. Ramele sunt mari, in general ovale sau rotunde, colorate. Lentilele mari sunt binevenite pentru ca nu protejeaza doar ochii ci si pielea din jurul ochiului - facem mai putine riduri daca purtam ochealri de soare si nu ne incuntam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana la urma nu conteaza ce se poarta, mai bine iti gasesti o pereche sa iti stea bine si sa fie lentilele bune. Nu foarte inchise pentru ca pupila se dilata si razele patrund mai bine, nici foarte deschise ca nu protejeaza. Nu trebuie sa fie prea mari sau prea ingusti, sau sa iti acopere sprancenele. Si fa un test, zambeste daca ochelarii se ridica sunt prea mari sau nu au forma potrivita pentru tine;)
Iti spun din propria experienta deoarece port ochelari de la 5 ani :)

Daca totusi te intereseaza moda:
http://nana.kaz3.info/tag/ochelari-de-soare-moda-2009
Sfaturi utile:
http://www.util21.ro/despre-femei/moda-ochelari-de-soare.htm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e la fel cu patofii de crocodil.prinzi crocodilul ai iei pantofii si pleci.asa si cu ochelarii de soare. da trebuie sa te scoli dimineata tare sa prinzi rasaritul, ca sa fii prima.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu le spun ochelari bondari