| DAC a întrebat:

Ce nuanta de creion este potrivita pentru ochii caprui?

7 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Pai ochii caprui intra in contrast cu negru si cu cachi, dar poti incerca si gri, si chiar maro. Se vede foarte bine.
Sper ca te-am ajutat.
Pupici!

| Laura46 a răspuns:

Depinde foarte mult de forma ochilor,pentru ca poti sa dai un efect total nedorit. Daca ai ochii mari si rotunzi,foloseste negru si tus pentru conturul lor,daca ochii sunt mici aici ai o intreaga diversitate de culori:de la gri, auriu pana la nunate de albastru violet(creioanele avon diamonds sunt foarte bune, eu le folosesc). Sper ca ti-a fost de folos sfatul meu

| CrisAvon a răspuns:

Si eu am ochii caprui si folosesc in general negru, maro si violet, dar merg si creioanele de un verde inchis sau albastru inchis - scot ochii foarte bine in evidenta. Creioanele retractabile Avon Diamonds, Supershock sau Jillian Dempsey sunt doar cateva dintre optiunile pe care le ai la dispozitie. Daca te intereseaza vreunul da-mi un mesaj pe cristina. avon22@yahoo.com

| yoonny a răspuns:

Am citit intr-o revista si mi se pare ca creionul mov, violet e potrivitbig grin

| Giulia97Anna a răspuns:

Si eu am ochii caprui si folosesc negru si albastru deschis si imi sta chiar bine deci concluzia este ca nu conteaza culoarea ci sa stii sa te machiezi

| Kid_4219 a răspuns:

Eu am ochii caprui. Dar este ciudat... dimineata ii am caprui deschis, si noaptea ii am caprui foarte inchis. Dar mereu imi sta bine cu negru.winking

| Madush_Madu_1994 a răspuns:

Eu am ochii caprui spre verde dar imi sta bine cu creion negru si cu nuante inchise pentru ca imi scoate ochii in evidentabig grin