| alma1115 a întrebat:

Ce parere aveti de autobronzante? in special de crema autobronzanta de la herbagen? funda multumesc

Răspuns Câştigător
| Luy a răspuns:

"Cremele autobronzante sunt produse strict cosmetice care actioneaza mai mult ca o tatuare superficiala si temporara a pielii. Ele nu actioneaza la nivelul celulelor melanice, ci strict superficial. Exista o gama variata si numeroasa de produse autobronzante care se deosebesc intre ele prin anumite caracteristici: fluiditate, puterea de patrundere in piele, omogenitate. Utilizarea lor presupune o anumita indemanare deoarece este necesar sa se aplice uniform altfel pot ramane zone neacoperite care sunt inestetice."
Sursa : http://www.farmaciiledona.ro/dona-info/bonzul-in-perioada-iernii-I41
Pe langa ce scrie acolo mai adaug ca : se ia la cateva spalari si arata foarte urat pentru ca nu se ia tot ci partial.(asta ti-o spun din experienta). Despre cea de la herbagen nu stiu nimic dar cred ca in general sunt toate la fel. Daca inca esti decisa sa te dai cu una iti recomand sa iti faci un test pe o zona a corpului ca sa vezi cum arata acel "bronz" pe pielea ta, de preferat intr-o zona in care nu se vede. O zi buna!