| crisbebe a întrebat:

Ce parere aveti de femeile care isi dau cu o tona de machiaj pe fata desi sunt dragute si fara?
credeti ca fac asta pentru ca vor sa iasa in evidenta si sa fie mai speciale?
fiecare om in parte este special, este o fiinta unica si inrepetabila; chiar si gemenii sunt diferiti.
nu credeti ca ar fi mai dragute cu un gloss sau un ruj pe buze si putin fard la ochi?

9 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Machiajul, mai ales cel care nu se potriveste culorii fetzei sau tinutei mai mult dauneaza decat sa faca o femei mai frumoasa, mai incantatoare. Si eu sunt tot de aceeasi parere ca naturaletea este cea mai buna si barbatii o prefera mai mult.

| Aly28 a răspuns:

In mare parte daca isi dau cu o tona de fond te ten, pudre etc.nu cred ca sunt asa dragute, ci incerca doar sa-ti acopere eventualele semne, cosuri.Cu machiaj pe fata eu ma simt mult mai bine,am mult mai multa incredere in mine,doar daca iti dai cu rimel,ti se schimba mult privirea...iar daca ai imperfectiuni pe fata nu-ti poti da doar cu fard, ruj, ai nevoie si de o baza oricumhappy

| maftei a răspuns:

Sincer si eu prefer mai mult fetele naturale.Pot sa zic ca fetele care se dau cu mult machiaj automat vor sa iasa an evidenta.Si barbatii prefera mai mult naturaletea nu mastile pe fata ca atunci cand se demachiaza sa o ia la fuga

| crisbebe explică:

Nu zice nimeni sa nu te machezi deloc dar nci exagerast cum fac unele si chiar daca ai cosuri sa stii ca tot se vad daca iti dai cu fond de ten se vad ca niste brobonele si pot sa isi dea cu corector sau perle sau putin fond de ten dar daca ai un ten curat dc sa iti mai dai cu fond de ten? doar ca sa nu zici ca nu ti-ai dat sa fi la fel ca celelalte

| Bijou a răspuns:

Machiajul cat mai natural, cred ca da mai bine. prea mult fond de ten si fard, te fac sa arati ca o masca

| blackwidow a răspuns:

Cred ca ar fi mai dragute fara machiaj, punct.

| mFlorian a răspuns:

Nu-mi plac fetele ce-si dau cu mult fard pe fata...mie unu imi plac fetele ce-si dau cu un gloss si atat happy, imi plac fetele cat mai naturale.

| MariaaDrb a răspuns:

Machiajul inbatraneste foarte mult ...de exemplu fiica nasei mele are 20 de ani si arata de 28 cam asa. Bineinteles ca orcine (dupa parerea mea) arata mai bine fara machiaj. mie nu mi-a placcut niciodata sa fiu machiata strident, sau alcumva, sincera nu cred ca fetele cu machiaj sunt mai speciale

| eye a răspuns:

ai dreptate,dar fii serioasa cui i-ar placea sa fada pete rosii sau cosuri pe fata, iar daca te uiti intr-o revista ai sa vezi ca nu exista fata fara machiaj, cel apropiat de natural si cat mai discret fara sa se observe fondu' de ten dat cu tona sau de culoare gresita tonului de piele, de parca zici ca sunt purceii de ignatlaughing