| KriSSu88 a întrebat:

Ce parere aveti de medicamentul pentru slabit"REDUCTIL"? A luat cineva? Multumesc,

7 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

In general pastilele de slabit dau insomnie, probleme cardiace, s-au inregistrat si cazuri de deces.incearca un regim alimentar sarac in carbohidrati, iti recomand regimul scarsdale.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pot sa-ti spun ca are ca substanta activa o amfetamina, care are efecte nebanuite asupra psihicului uman, putand da chiar dependenta care sa necesite dezintoxicare intr-un serviciu de psihiatrie specializat. In afara de asta, cel mai de temut efect este amenoreea cu infertilitate temporara sau definitiva (daca esti femeie).

kratos
| kratos a răspuns:

Eu as miza pe un regim alimentar echilibrat si gimnastica. Eu am slabit 5 kg in 2 saptamani facand ce ti-am zis. Miscarea si regimul alimentar sanatos dau roade adesea.

| KriSSu88 explică:

Parerile sunt impartite, cert e ca acest medicament mi-a fost recomandat de 2 medici de la doua spitale, diferite.

| ciprian112 a răspuns:

Nu recomand.Am luat timp de 3 luni la indrumarea medicului +dieta+sport si am slabit 17kg. Dupa ce am terminat cu pastilele am facut doar sport si am pus inapoi in jur de 6 kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat medicamentul Reductil o luna de zile, nu am slabit nici macar un kilogram. Specific ca am inceput cu cel de 15 mg. Nu puteam sa dorm noaptea si culmea parca mancam mai mult decat inainte sa il iau.Nu l-as recomanda nimanui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti afla toate informatiile si chiar cumpara reductil de pe www.reductil.ro Acesta este site-ul oficial al lor in Romania. Eu una am comandat, si dupa o luna, impreuna cu o dieta usoara am slabit 10 kg! Mult succes!