| mariazet45 a întrebat:

Zilele trecute am vazut la tv ca s-a scos medicamentul reductil din farmacii. Spuneau ca e daunator la cardiaci si ca au efecte adverse multe. Eu am luat acest medicament 2 luni, mentionez recomandat de medic, m-am simtit bine, apoi l-am intrerupt pentru ca am considerat ca nu ma e necesar. Stie cineva daca voi avea alte repercursiuni in timp de la acest medicament >>? Am slabit in cele 2 luni vreo 10 kg, apoi am slabit in continuare si fara el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai luat destul de putin si, daca in acea perioada nu ai avut probleme cardiace si nici in lunile de dupa tratament, cel mai probabil ca ai scapat fara efecte adverse. Nu toata lumea le face, doar unii.

3 răspunsuri:
| octavianpas a răspuns:

Te sfatuiesc pe langa taratamentul medicamentos pe care il iei sa consumi gel de aloe si ceai din muguri de aloe, Arctic see omega 3 si Garlic de la Forever Living Products si ai sa vezi ca va trebui sa renunti treptat la medicamente si te vei simti extraordinar de bine.Gelul si ceaiul detoxifica organismul iar celelalte doua isi fac treaba mai mult decat bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Octavian pas cu reclama mascata

| rhadoo a răspuns:

Nu mai credeti in prostii! Reductil se ia de 15 ani in toata lumea! Eu am cumparat de pe www.reductil.ro am tinut vreo 3 luni si am slabit 34 de kg...deci...e clar ca e bun