| askCindy a întrebat:

Ce parere aveti despre calitatea produselor de la Avon?

15 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

De proasta calitate! Bani aruncati pe fereastra!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dupa parerea mea calitatea produselor Avon este foarte buna.

| Giulia_7179 a răspuns:

Inafara de sampon balsam is bune aaa si din gama colortrend putine is faine. In rest is super. Toate produsele din gama asta http://4.bp.blogspot.com/......C11039.jpg sunt geniale iti fac pielea fina. Am avut lotiune de corp, gel de dus si exfoliant. Setul perfect. Apoi de la Avoncare iar sunt bune, cremele de maini cu glicerina sunt foarte hidratante mai ales pe timp de iarna.

| Betty_7297 a răspuns:

Nu prea sunt cine stie ce... dar unele sun acceptabile.

| yanis a răspuns:

Au calitateeeee? pffff. ce fel de oameni le folosesc sa iti dai seama de valoare?laughing

| anonimgl a răspuns:

Mascara SuperCurlacious e foarte buna si lip glossul cu ulei de jojoba da volum buzelor.In rest sunt de calitate proasta.Am folosit sampon si balsam si a inceput sa-mi cada parul si mai tare...groaznic.Nu recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acceptabile.

Recomandare Andaluza Vasiliu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt deloc multumita de multe produse de la ei.
Fondurile de ten te fac sa pari barbie, zici ca ai o fata I don't want to see.
Nuanta nu ai sanse cum sa o alegi corect.
Cele scumpe se duc ca apa de pe ten in 1-2.

Fardurile sunt doar praf in vant, necesita aplicare si reaplicare - reaplicare -reaplicare.

As putea zice ca sunt multumita de luciurile de buze pentru culori dar pentru textura mai bine nu mai iau.
Blsamurile de la care si aceasta gama sunt chiar dragute si ieftine in rest nu prea ma satisface alceva.

Hai sa zic ca rimelul super shock e ceva de calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt bune, insa nu-ti recomand cele de la colortrend, sunt ieftine si proaste... cele de la planet spa sunt ffff bune, putin scumpute, dar isi merita banii.Si fardurile de ploape sunt bune, cremele de fata(nu cele de la naturals) si crema de maini e ft buna.Dar sa nu fii tentata sa cumperi crema anticelulitica sau cea pentru estomparea vergeturilor ca arunci banii pe fereastra.Nu sunt bune de nimic!

| Uza a răspuns:

Da...le mai returnezi la pastele cailorhappy
Sunt atatea firme care au aceasta garantie, nu doar AVONhappy

| Uza a răspuns:

Cand ma gandesc la AVON imi vine in minte o multime de cosuri si bubite pe care le-am facut din cauza unor produsecrying si sunt 100% sigura ca au fost din cauza produselor AVON!
La inceput am avut o parere buna acum am o parere extrem de proasta, nu sunt bune, punct!
In cazul meu 90 % din produse sunt varza,varza!
Mai folosesc cateva produse de la ei pe care le numar pe degete si anume : cremele pentru accentuarea bronzului de la MAXI TAN care mi se par chiar foarte bune, crema cu sclipici dupa placa de la AFTER SUN, rujul ultra color rich brilliance, rimelul super drama, serurile pentru par, parfumuri si atat.

Am folosit gama clearskin pentru puncte negre si nu pot spune decat ca m-am umplut de cosuri si punctele negre au ramas neatinse.
Cremele de la solutions chiar daca am avut o parere buna despre ele cand le-am inceput si ele mi-au facut mult rau tenului, cosurile pur si simplu nu imi mai treceau, adica petele de la cosuri.

Am folosit si o masca de fata de la planet spa cu argila, chiar aseara si acum am vreo 5 cosuri minunate pe tenhappy deci am aruncat-o.

Sampoanele sunt praful prafului,atat pot sa zic, parca ma spalam cu fixativ.

Gelurile de dus m-a umplut de mici bubite pe brate si pe picioare de care am scapat cu ajutorul sapunului DOVE, care este extreeem de bun:X:X:X

Si fondul de ten, se vedea de la Satu Mare ca m-am dat cu el, parca aveam 10 masti de bal pe fata.

Si deodorantul care exact 2 ore persista mirosul si dupa persista cel de transpiratiehappy

Nu stiu, poate sunt eu prea sensibila dar eu asta am patit, din pacate...

| fulgerul46 a răspuns:

Este foarte buna am cumparat si eu si am fost incantata

| Ourworld a răspuns:

Sunt destul de bune. dar eu sincer iti recomand Oriflame.

| delia_8822 a răspuns:

Sunt cateva produse foarte bune, de exemplu cele de la planet spa anew dar si unele foarte proaste ...depinde de ce vei alege.
Insa produsele de la oriflame sunt mai bune.Aici sunt poti gasi si produse de machiaj foarte bune.

| anonymus63 a răspuns:

Dupa mine: lasa de dorit... adica nu isi merita banii si tu comani o culoare si iti dau alta, au mult reclama asta ii ajuta, mai bine incearca sa mergi tu in magazine cu farduri si sa incerci ceva de firma, sa vezi cum iti sta culoarea, chiar nu se merita sa dai banii aiurea cand nu sti ce iti dau! iti spun asta din propria experienta.