| nikolettta a întrebat:

Ce parere aveti despre deodorantele/antiperspirantele adidas?
Cat de eficiente sunt? Si ce imi puteti spune despre urmele lasate?
Multumesc si fundita celui mai bun si detaliat raspuns

Răspuns Câştigător
| ngerCretin a răspuns:

Adidas nu face deodorante cine stie ce, spre deosebire de Dove sau Rexona. Sunt mai parfumate, mai ''barbatesti'' dar nu tin asa de mult ca altele. Mai este si Nivea, care hidrateaza foarte bine pielea, fiind recomandata dupa epilare la subrat (nu contine alcool si nu ustura, risipindu-se mai repede urmele rosii). Am folosit de cateva ori Adidas si mi-au ramas urme pe haine. La dove, cel spray, e posibil sa-ti ramana ceva pe piele (un fel de pudra). Cu ala chiar daca il imbraci peste haine nu se vor murdari! Nivea si rexona nu cred ca face acea pudra. Deci, cel mai mult tine Dove, dupa care Rexona si dupa care Nivea. La miros : Dove miroase a sapun (o senzatie de curat, foarte placuta), Rexona are mai multe variante, inclusiv de fructe (le ador, sunt foarte placute la miros), iar nivea miroase a crema (nu deranjeaza deloc). Daca vrei miros mai fresh, este Balea (pentru barbati, un miros EXTREM DE FRESH, dar nu tine foarte mult mirosul si nu e asa eficient. maxim 10 ore). Dintre toate prefer BALEA. Cum ti-am mai spus, mirosul este foarte fresh. Cel albastru. Cel negru nu stiu, am sa-l iau odata si am sa-l vad. Dar balea de barbati despre care ti-am povestit nu se gaseste la magazine, ci in bazar, la oameni, adus din Germania.
Este vorba despre acel balea albastru

https://www.google.ro/......ps?/search

| ilinc a răspuns (pentru ngerCretin):

Mai, te-a intrebat despre ADIDAS nu despre rexona, nivea sau balea sau dove. te a intrebat strict de adidas

| ngerCretin a răspuns (pentru ilinc):

Da, si i-am raspuns pe scurt despre ADIDAS. I-am si recomandat altele. Imi dai in cap pentru asta?

| ngerCretin a răspuns (pentru ngerCretin):

Daca iti place un body spray, ca miros, nu ca durata, poti folosi si dove solid si acel spray. Cu dove te dai la subrat si cu acel spray te dai pe piept, pe gat, unde ai vrea.

5 răspunsuri:
| ilinc a răspuns:

Mie imi plac foarte mult. nu irita pielea si chiar dureaza asa cum promit. miros foarte frumos si fresh. eu il am in variant SILKY TOUCH si imi place extrem de mult. sper ca te am ajutat

| ilinc a răspuns:

Si uite aici iti poti allege deodorantul potrivit http://www.adidasbodycare.com/....../deo-spray