| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre epilarea cu zahar? Am citit pe net ca poti sa te epilezi cu zahar in loc sa folosesti ceara.Se pune zaharul la fiert, se adauga zeama de lamaie si se aplica exact ca si ceara.

12 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Exista epilare cu produse pe baza de zahar, dar nu am auzit de metoda asta si nici nu te sfatuiesc sa o incerci. Zaharul topit (si incins, ca sa il poti intinde) provoaca leziuni asemanatoare cu cele produse de smoala. Vezi ca exista in magazine un fel de roll-on pentru epilat care contine un sirop pe baza de zahar. Are instructiuni de folosire, vine la pachet cu niste benzi, sor-mea isi luase unul, insa nu a avut rezultate deosebite.

| Mina a răspuns:

Nu stiam ca exista asa ceva, dar dupa ce am vazut intrebarea, am citit pe net. Cred ca o sa incerc, de curiozitate macar.si daca e ok, mai bine.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu stiu unde ai citit asa ceva, eu nu am auzit.

cami
| cami a răspuns:

Serios? raised eyebrows aud pentru prima oara de asa ceva.

| JackieSue a răspuns:

Daca imi linge cineva pielea o sa aiba o satisfactie ca are gust de zahar.rolling on the floor

Merci de ideehee hee.

| CrucifiedCountess a răspuns:

N-ai ce face? mai bine da banii pe un big sau pe una bucata spray d'ala epilator...

| just4fun_8801 a răspuns:

Alta? Maine vad unu ca intreaba cum se epileaza cu patrunjelul sau cu linia de cale ferata

| ioanionel a răspuns:

Http://www.garbo.ro/......zahar.html ceva interesant de citit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incercat. se comporta exact ca ceara, doar ca nu`ti mai ramane nimic in urma [daca te epilezi cu ceara iti mai ramane pe picioare, pe bratze, etc], doar esti putin lipicioasa. eu folosesc metoda asta si e bine, adica cam 2 saptamani nu am probleme cu parul.

Dot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar exista asa ceva? Nu am mai auzit niciodata asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte buna, merge mult mai usor decat ceara, nu ramane nimic in urma, plus ca este extrem de economicoasa, se intinde foarte mult, si nu trebuie trasa cu totul de pe zona epilata ci pur si simplu mutata din ce in ce mai sus pana se termina biluta de zahar! Metoda este foarte veche, egiptenii au inventato si nu se aplica fierbinte pe piele se aplica calduta pentru ca trebuie sa fie f elastica si putin greu de intins!